هم‌زمان با ولادت علمدار کربلا صورت گرفت

استقبال خادمان افتخاری حضرت عباس (ع) با گل‌های طبیعی از زائران کربلا

کدخبر: 2323474

هم‌زمان با ولادت علمدار کربلا شب گذشته در بین‌الحرمین و سرداب حرم حضرت عباس (ع) مراسم شادی برپا شد و خادمان افتخاری کشورمان از زائران با اهدای گل استقبال کردند.

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، شب گذشته هم‌زمان با میلاد علمدار کربلا در حرم حضرت عباس (ع) و بین‌الحرمین مراسم جشن و‌ سرور برپا شد.

کاروان‌های کشورهای مختلف با حضور در بین‌الحرمین رو به حرم حضرت عباس (ع) اقدام به برپایی مراسم مدیحه‌سرایی کردند. مردم کشور نیجریه با لباس‌های متحدالشکل پس از سلام دسته جمعی به حضرت عباس (ع) وارد حرم مطهر شدند و در نزدیکی ورودی ضریح با شعرخوانی و‌مدیحه‌سرایی ولادت آن حضرت را جشن گرفتند.

شب گذشته حرم علمدار کربلا مملو از جمعیت بود و در هر گوشه و کنار آن زائران به صورت فردی و گروهی به زیارت می‌پرداختند. همچنین سرتاسر حرم مطهر با گل‌های طبیعی تزئین شده و پارچه‌هایی با القاب حضرت عباس (ع) در هر قسمتی نصب شده بود.

بعثه مقام معظم رهبری نیز در این شب باشکوه در سرداب حرم حضرت عباس (ع) اقدام به برپایی جشن کرد که ‌مورد استقبال بسیاری قرار گرفت؛ به طوری که زائران بسیاری در سرداب حضور یافتند و برخی از خادمان افتخاری کشورمان از آن‌ها با بسته‌های شکلات و گل پذیرایی کردند.

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

ارسال نظر: