تسهیلات صندوق قرض‌الحسنه شاهد به ایثارگران سیل‌زده

کدخبر: 2323539

جلسه هیئت مدیره صندوق قرض‌الحسنه شاهد با موضوع بررسی خسارات‌های وارد شده به ایثارگران در سیل‌های اخیر برگزار شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، اسلام کریمی، مدیر عامل صندوق قرض الحسنه شاهد، ضمن ابراز همدردی با خانواده های آسیب دیده گفت: سیلاب ویرانگر اخیر متأسفانه جان بسیاری از هموطنانمان را گرفته، خانه های بی شماری را تخریب یا به آن ها خسارت زده است، مزارع کشاورزی را نابود، دام ها را تلف و به زیرساخت های عمرانی خسارت های بسیار وارد کرده است. به همین جهت در این جلسه با نظر هیئت مدیره و هیئت امنا صندوق قرض الحسنه شاهد مبلغ مشخصی برای جبران خسارت به ایثارگرانی که در سیل اخیر دچار خسارت و توسط بنیادشهید و امور ایثارگران شناسایی شده اند تسهیلات وام قرض الحسنه در نظر گرفته شد که به زودی پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل صندوق قرض الحسنه شاهد افزود: به دنبال وقوع حوادث طبیعی در کشور و وارد آمدن خسارات سنگین مالی به هموطنان عزیزمان در استان های مربوطه و پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر پیگیری و مساعدت در خسارت های به وجود آمده حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیادشهید و امور ایثارگران محترم به تأسی از ایشان و بنا به وظایف ذاتی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اولین ساعات وقوع حادثه علیرغم مصادف بودن با ایام تعطیلات، دستور تشکیل ستاد بحران و رسیدگی به خانواده شهدا و ایثارگران را ضمن بررسی های سریع، دقیق و کارشناسی در دستور کار بنیادشهید و امور ایثارگران قرار دادند.

تمهیدات بنیاد شهید برای ایثارگران مناطق سیل زده/17 گلزار شهید در سیل تخریب شد

کریمی تصریح کرد: تیم های بازدید از خانواده های ایثارگران در استان های سیل زده با سرپرستی معاونین و مدیران تخصصی به انجام ماموریت محوله همت گماردند که صندوق قرض الحسنه شاهد به عنوان محور و مرکز ثقل حمایت های مالی در خصوص خسارت های وارده به خانواده های شاهد و ایثارگر که نظام و کشور مدیون زحمات و جان فشانی های این خانواده ها است، با در نظر گرفتن وام های ویژه و اختصاصی با رعایت اقدامات کارشناسی و دریافت اطلاعات اساسی از خانواده های شاهد و ایثارگر اقدامات خود را آغاز کرده است.

وی اظهار داشت: صندوق قرض الحسنه شاهد با کسب مجوز از هیئت امنا و هیئت مدیره و دستورالعمل های بانک مرکزی و هم چنین منابع در اختیار اختصاص وام بدون بهره با سقف 20 میلیون تومان به آن دسته از اعضای صندوق که وامی دریافت نکرده اند را در دستور کار قرار داد. به منظور مساعدت هر چه بیشتر و همچنین حمایت های همه جانبه نسبت به ایثارگرانی که وام صندوق را دریافت کرده اند مقرر شد صندوق نسبت به تسویه زود هنگام اقدام و مبلغ 10 میلیون تومان وام بدون بهره در حساب ایثارگران یاد شده کارسازی کند. موارد یاد شده به منظور تقویت منابع اختصاص وام سایر استان ها(خسارت ندیده) از تسویه های زود هنگام و موارد این چنینی خودداری کنند.

در راستای ارزیابی از میزان خسارات و کارشناسی دقیق اقدامات بعدی صندوق قرض الحسنه شاهد در جبران بخشی از خسارات وارده مدیر عامل صندوق به همراه تعدادی از اعضای ستاد بحران بنیاد برای دیدار و بازدید میدانی از خانواده های معظم شاهد و ایثارگر سیل زده در استان ایلام، در این استان حضور پیدا کرده و با خانواده های ایثارگران دیدار کردند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

ارسال نظر: