تغییرات و تحولات استقلال بدون مقاومت انجام نمی‌شود

منصوریان: جوانان ما در مسیر ستاره شدن هستند/ به هیچ عنوان بازی با ماشین سازی را فدای دربی نمی‌کنیم

کدخبر: 2085433

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: به هیچ عنوان ما این بازی را فدای دربی نمی‌کنیم، چرا که هر دو مسابقه فقط سه امتیاز برای ما دارند.

به گزارش « نسیم آنلاین »، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز اظهار داشت: خوشحالم پس از سال‌ها ماشین‌سازی تبریز یکی از دو قطب آذربایجان به لیگ برتر بازگشت. فارغ از نتیجه فردا برای این تیم آرزوی موفقیت می‌کنم. امیدوارم شرایط فراهم شود تا ماشین‌سازی در لیگ برتر بماند و دوباره دربی تبریز را ببینیم.

وی دربی تبریز بین دو تیم تراکتورسازی و ماشین‌سازی را یک تقابل زیبا و دومین دربی ایران دانست و گفت: بازی سختی مقابل ماشین‌سازی خواهیم داشت. اعتقاد دارم در فوتبال ایران هیچ تیمی از پیش برنده نیست. جایگاه تیم‌ها نشان‌دهنده از پیش برنده یا بازنده بودن آنها نیست. تغییر و تحولات در ماشین‌سازی زیاد بوده و بازیکنان خوبی به این تیم اضافه شدند. از طرفی، باید با سرمای هوا هم مبارزه کنیم. فکر می‌کنم دمای هوا فردا به منفی چهار یا پنج درجه برسد. امیدوارم با تلفیقی از جوانان و باتجربه‌ها بتوانیم با سه امتیاز زمین را ترک کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد محروم و مصدومان تیمش تصریح کرد: ما دو محروم به نام‌های فرشید اسماعیلی و مجید حسینی داریم و کاوه رضایی هم از ناحیه کشاله آسیب دیده است. هرایر مگویان و جابر انصاری هم مصدوم هستند. برای اینکه از رضایی در دیدارهای حساس آینده استفاده کنیم، با کادر پزشکی به این نتیجه رسیدیم که در دیدار فردا بازی نکند.

منصوریان در پاسخ به این پرسش که آیا فوتبال ایران پیشرفت کرده است یا نزول، گفت: هنوز فوتبال ایران به آن پختگی نرسیده و عوامل آن می‌تواند سخت‌افزاری فوتبال ایران باشد. تمام تیم‌ها به بازیکنان خود بدهکار هستند و نابسامانی مالی در همه باشگاه‌ها وجود دارد. از طرفی، در داشتن امکانات اولیه از جمله زمین مشکل داریم. زمین مناسب می‌تواند در بازی‌ خوب تیم‌های بالای جدول و پایین جدول خودش را نشان دهد. استادیوم نقش جهان، آزادی و خوزستان زمین‌‌های خوبی دارند. وقتی در زمین‌‌های ناهموار بازی می‌کنید، تلاش‌تان این است که بازیکنان‌تان را حفظ کنید. بنابراین در بحث سخت‌افزاری مشکل داریم. همچنین مسائل حاشیه‌ زیادی به تیم‌ها اضافه شده و اجازه ارائه فوتبال خوب را نمی‌دهد. بنابراین هنوز در فضای آماتور قرار داریم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا از روندی که تیم استقلال در پیش گرفته راضی است و به آنچه که دنبالش بوده در این تیم رسیده است یا نه، عنوان کرد: ما در تیم تحول ایجاد کردیم و مطمئناً هیچ‌گاه تغییرات و تحول بدون مقاومت انجام نمی‌شود. از هواداران تیمم تشکر می‌کنم که کمک کردند تا شرایطمان هفته به هفته بهتر شود. ما برای اینکه با تیم جوان‌مان در روند مطلوبی قرار بگیریم نیاز به حمایت هواداران داشتیم و از آنها ممنون هستم که در هر شرایطی در کنار تیم بودند. ما به جوانانی که در اختیار داریم نسبت به آینده بسیار امیدوار هستیم. خوشحالم که تحولات ما با نسل جدیدی در استقلال همراه بود، نسلی که می‌تواند 10 سال آینده تیم را بیمه کند. اگرچه جذب ستاره‌ها هزینه دارد اما ما سعی کرده‌ایم با بازیکنان جوانی که در حال ستاره شدن هستند، قرارداد بلندمدت امضا کنیم و در کنار آن می‌توانیم با جذب چند ستاره نتایج به مراتب بهتری را کسب کنیم. ما با این تیمی که داریم نسبت به آینده بسیار امیدوار هستیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال افزود: متأسفانه موانعی پیش روی تیم قرار گرفته است، موانعی که ما از چند وقت قبل می‌دانستیم حواشی برای ما خواهد داشت. ما در نیم‌فصل اول نتایج خوبی نگرفتیم، اما در نیم‌فصل دوم شرایط بسیار بهتر شد و مسیر رو به جلوی‌مان را پیدا کردیم. مطمئناً این مسیر هرچه جلوتر می‌رویم سخت‌تر خواهد شد. امیدواریم با یاری خدا موانع از سر راه‌مان برداشته شده و بتوانیم با جوانانی که در اختیار داریم مسیری رو به جلویی را ادامه دهیم.

منصوریان در پاسخ به این سؤال که آیا حکم فیفا مبنی بر محرومیت استقلال از جذب بازیکن برداشته خواهد شد یا نه، گفت: ما امیدواریم در پنجره دوم نقل‌وانتقالات فیفا بتوانیم بازیکن جذب کنیم.

وی در مورد اینکه آیا تیمش بازی با ماشین‌سازی را فدای دربی خواهد کرد یا نه، تصریح کرد: به هیچ عنوان ما این بازی را فدای دربی نمی‌کنیم، چرا که هر دو مسابقه فقط سه امتیاز برای ما دارند. ما یک بازی فوق‌العاده سخت را مقابل ماشین‌سازی پیش رو داریم که اگر این بازی را ببریم سه امتیاز کسب خواهیم کرد و دربی را هم ببریم باز هم همین تعداد امتیاز می‌گیریم، با این تفاوت که رسانه‌ها بیشتر تمرکز خود را روی دربی قرار می‌دهند و همین مسئله بر حساسیت این بازی اضافه می‌کند. اگرچه دیدار ماشین‌سازی و دربی برای ما فرقی ندارند، اما بازی با السد متفاوت است. ما برای این بازی با تفکرات خاصی راهی میدان خواهیم شد و حریف را به طور کامل آنالیز کرده‌ایم. در این بازی دیگر ماها رقیب نیستیم بلکه همه با هم با یک هدف حرکت می‌کنیم و آن هم سربلندی فوتبال کشورمان است. ان‌شاءالله که با حمایت یار دوازده‌مان بتوانیم از این مرحله به سلامت عبور کنیم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به بازی تیمش برابر ماشین‌سازی خاطرنشان کرد: بازی با تیم‌های فرهاد کاظمی خیلی سخت است. او مربی باهوش و باتجربه‌ای است و ما نیز به خوبی تیمش را آنالیز کرده‌ایم. در کل می‌خواهم بگویم ما با جوانانی که در اختیار داریم نسبت به آینده امیدوار هستیم و در این راه نیاز شدیدی به حمایت هواداران داریم و ان‌شاءالله با حمایت آنها بتوانیم بازی‌های سخت را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

منصوریان در مورد برگزاری دیدارهای لیگ برتر در فصل سرما در شهر تبریز گفت: امیدوارم سازمان لیگ در آینده نگاه ویژه‌تری به تبریز داشته باشد. در ماه‌های بهمن و اسفند با توجه به شرایط جوی که در شهر تبریز وجود دارد اگر تیم‌های تبریزی بیشتر به شهرهای جنوبی بروند شاید کمی کیفیت لیگ بالاتر برود، چون بازی کردن در این هوای سرد واقعاً کار سختی است. البته باید به شهر تبریز نگاه سخت‌افزاری هم داشت. در اروپا شهرهایی وجود دارد که از لحاظ بارش بدتر از تبریز هستند، اما به دلیل اینکه امکانات آنها بیشتر از شهرهای ماست اثر چندانی در روند برگزاری مسابقات ندارد. آنها یک ساعت مانده به بازی روکش‌ها را از روی زمین بر می‌دارند و بازی‌های‌شان را برگزار می‌کنند در هر صورت امیدوارم شرایط سخت‌افزاری تبریز بهتر شود.

وی با اشاره به حضور برخی بازیکنان جوان در تیم استقلال که درخشش خوبی نیز داشتند، خاطرنشان کرد: اینکه بازیکنان ما به ستاره‌های نسل آتی تبدیل می‌شوند به ما انگیزه می‌دهد. این جوانان پتانسیل‌های زیادی دارند و تیم‌های بزرگی مانند استقلال، پرسپولیس، تراکتورسازی و حتی سپاهان جمعیت را با ستاره‌ها را به ورزشگاه می‌کشانند. از این بابت هم ما باید چند ستاره در تیم‌مان داشته باشیم تا شاید در امنیت قرار بگیریم. بازیکنان جوان ما درخشش زیادی داشتند و انتخاب کردن بهترین‌ها از بین آنها کار سختی است.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطر نشان کرد: جابر انصاری و هرایر مگویان به علت خرابی زمین چمن کمپ استقلال مصدوم شدند. هر چند به خاطر بارش برف و باران زمین تمرینی ما تا حد زیادی نرم است و به همین دلیل بازیکنان ما زیاد مصدوم نمی‌شوند، اما این دو بازیکن مصدومیت‌شان به پیش از این اتفاقات بر می‌گردد. جابر انصاری بازیکن خوبی است که با وجود قد کوتاهش چندین بار با ضربه سر برای استقلال گلزنی کرده است. مگویان هم یک مدافع باثبات و جنگنده به حساب می‌آید. امیدوارم حداقل جابر انصاری برای دربی برسد. هرچند جوانان ما جای آنها را به بهترین شکل ممکن پر خواهند کرد.

منصوریان در مورد زمان برگزاری دیدار ماشین‌سازی - استقلال گفت: ساعت 17 برای برگزاری این دیدار کمی دیر است. ما می‌خواستیم این بازی ساعت 15 برگزار شود، اما آن‌طور که به ما گفتند به خاطر پخش زنده این بازی مجبور بودند بازی را ساعت 17 برگزار کنند.

وی در واکنش به تغییر زمان دیدار پرسپولیس - تراکتورسازی و اینکه چرا دیدار این دو تیم زودتر برگزار می‌شود اما نمی‌توانند دیدار ماشین‌سازی و استقلال را زودتر از ساعت 17 برگزار کنند، گفت: تراکتورسازی هر جا که بازی می‌کند هوادار دارد. جمعیت نیز به همراه تیم تراکتورسازی به شهرهای مختلف می‌روند. زمانی که تراکتورسازی در تهران با استقلال یا پرسپولیس بازی دارد 15 هزار هوادار از تبریز به تهران می‌آیند و باعث بسته شدن اتوبان می‌شوند، حالا فرض کنید این 15 هزار نفر به یک شهر کوچک بروند. فکر می‌کنم دلیل اصلی این موضوع نیز حضور هواداران تراکتورسازی در تهران است.

منبع: تسنیم

ارسال نظر: