شلوغ‌ترین روز جشنواره تئاتر فجر رقم خورد

کدخبر: 2376177

هفتمین روز از جشنواره تئاتر فجر با استقبال کم‌نظیر مخاطبین برگزار شد.

چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر در حال سپری کردن روزهای پایانی خود است، هفتمین روز از این جشنواره با استقبال کم‌نظیر از آثار روی صحنه رقم خورد.

مجموعه تئاتر شهر در تالار اصلی میزبان نمایش «مکبث زار» از ابراهیم پشت کوهی بود، نام کارگردان و البته محل اجرا هر دو نشان از اقبال جدی مخاطب به این نمایش است اما شاید در خوش‌بینانه‌ترین حالت نیز این میزان استقبال قابل پیش‌بینی نباشد.

از لحظه ورود و نزدیک شدن به درب اصلی مجموعه تئاتر شهر ازدحام مخاطبین به چشم می‌آید و شاید نامتوازن‌ترین اتفاق حضور بی‌موقع متکدیان و دست‌فروشان در اطراف حریم تئاتر شهر باشد که آن‌هم با مشخص شدن حریم حل خواهد شد.

شلوغی سالن انتظار مجموعه تئاتر شهر امکان حرکت در مجموعه را سلب می‌کرد، همه در انتظار شروع نمایش بودند هرچند که میزان جمعیت امکان مدیریت مخاطب را کاهش می‌داد.

 گروه‌های دانشجویی سهم کثیری در میان این مخاطبین داشتند و این بار حضور گروه‌های دیگری نمایشی اعم از گروه‌های بین‌الملل و شهرستانی نیز جایگاه خود را پیداکرده بودند.

مجموعه تئاتر شهر در این روز میزبان نمایش آلاء نیز بود، نمایشی به کارگردانی محمد کاظم‌تبار که در تالار قشقایی این مجموعه اجرا می‌شد.

 سخنگوی مجلس شورای اسلامی با همراهی مدیرکل هنرهای نمایشی مخاطب این نمایش بودند.

تالار قشقایی که در روزهای اول جشنواره باوجود شلوغی تالار اصلی از جمعیت کمتری برخوردار بود این بار روز شلوغی را تجربه کرد.

آثار نمایشی دو تالار دیگر تئاتر شهر نیز وضعیت مشابهی داشتند، «مطرب آقا» در چهارسو و «رستم و سهراب» در سایه نیز روزهای پرمخاطبی را تجربه کردند.

تماشاخانه سنگلج میزبان «پهلوان قلیچ» بود، نمایشی طنز که برخلاف جدول اجرا تنها در یک نوبت میزبان مخاطبین خود بود.

تالار وحدت هم در هشتمین روز جشنواره تئاتر فجر و بعد از میزبانی نمایش رضا صابری میزبانی تونسی‌ها را بر عهده داشت، «کمدی الهی» نوشته دانته در این تالار اجرا شد.

چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر از 25 دی تا 11 بهمن به دبیری کوروش زارعی در تهران در حال برگزاری است.

منبع: فارس
ارسال نظر: