جزئیاتی جدید از میدان نفتی کشف شده/ آینده نفتی ایران تغییر می‌کند؟

کدخبر: 2339712

حسن روحانی که دیروز راهی یزد شده است، در سخنرانی خود در جمع مردم این شهر خبر از کشف یک میدان مستقل نفتی داد. وی با اشاره به تلاش های بخش اکتشاف شرکت ملی نفت، از سال ۹۵ تا کنون برای کشف این میدان، حجم درجای نفت آن را ۵۳ میلیارد بشکه اعلام کرد.

نسیم آنلاین : امروز بیژن زنگنه وزیر نفت در نشست خبری درباره جزئیات کشف میدان بزرگ نفتی جدید در استان خوزستان گفت: این مخزن با نام نام آوران دومین مخزن نفتی بزرگ کشف شده در تاریخ ایران است. این اکتشاف عظیم نفتی با پیشرفته‌ترین روش‌های اکتشافی انجام شده و آغاز کشف آن با ۳ حلقه چاه از سال ۹۵ شروع شده است. حجم لایه قدیمی این میدان حدود ۳۱.۳ میلیارد بشکه بوده و حجم نفت جدید کشف شده حدود ۲۲ میلیارد بشکه است. این لایه نفتی دومین مخزن بزرگ کشف شده بوده که مقدار برداشت از آن تابع تکنولوژی و فناوری است.

حسن روحانی که دیروز راهی یزد شده است، در سخنرانی خود در جمع مردم این شهر خبر از کشف یک میدان مستقل نفتی داد. وی با اشاره به تلاش های بخش اکتشاف شرکت ملی نفت، از سال ۹۵ تا کنون برای کشف این میدان، حجم درجای نفت آن را ۵۳ میلیارد بشکه اعلام کرد. روحانی کشف این میدان را هدیه کوچک دولت و شرکت نفت و وزارت نفت به ملت بزرگ ایران دانست. رئیس جمهور در ادامه وسعت این میدان را ۲۴۰۰ کیلومتر مربع اعلام کرد که از شهرستان بستان در استان خوزستان آغاز و تا امیدیه ادامه دارد.

۱۷ مهرماه نیز سید صالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت، بر اساس اطلاعات آخرین عملیات مطالعات اکتشافی و لرزه‌نگاری انجام شده در حوزه اکتشافی دزفول شمالی واقع در میادین منصوری، چشمه‌خوش، مارون در حوزه‌های غرب و شرق و شرق سوسنگرد، خبر از کشف ذخایر جدید نفتی داده بود.

حجم درجای نفت اعلام شده برای این میدان در مقایسه با دیگر میدان‌‌های نفتی کشور بالا می‌باشد.

حجم ویدیو: 2.68M | مدت زمان ویدیو: 00:01:26 دانلود ویدیو
ارسال نظر: