سایه روشن‌های حضور آقا کریم در تیم ملی

کدخبر: 2348382

کریم باقری به عنوان اولین دستیار ایرانی دراگان اسکوچیچ قرار است به طور همزمان در تیم ملی و پرسپولیس فعالیت داشته باشد.

روز گذشته بود که مذاکرات فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس به توافق نهایی منجر شد و کریم باقری به عنوان یکی از ۲ دستیار ایرانی دراگان اسکوچیچ به کادر تیم ملی اضافه شد. او قرار است در کنار پرسپولیس در تیم ملی هم حضور داشته باشد. مذاکرات نهایی فدراسیون با وحید هاشمیان نیز در حال انجام شدن است و احتمالا او دومین دستیار ایرانی سرمربی کروات خواهد بود.

انتخاب کریم باقری به عنوان مربی تیم ملی واکنش‌های متفاوتی را داشته است. واکنش‌های مثبت و منفی که هرکدام در جایگاه خود قابل تامل هستند. در ادامه به سیاه روشن‌های حضور شماره ۶ محبوب تیم ملی در کادر فنی خواهیم پرداخت.

ضعف احتمالی اسکوچیچ پوشیده شد

یکی از نگرانی‌ها پیرامون اسکوچیچ این بود که او نمی‌تواند بازیکنان و ستاره‌های تیم ملی را کنترل کند و نظم و انضباط را در رختکن به وجود بیاورد. انتخاب کریم باقری به نوعی برطرف کردن همین نگرانی بود. بیش از مسائل فنی چیزی که در چند سال اخیر درباره کریم باقری در قامت مربی دیده شد این بود که او رفتار بسیار جدی با بازیکنان دارد و به قول معروف بازیکنان از او حساب می‌برند. باقری اجازه بی‌انضباطی یا مسائلی از این دست را به کسی نمی‌دهد.

عدم تمرکز ۱۰۰ درصدی در تیم ملی

حضور همزمان در پرسپولیس و تیم ملی قطعا بنیه باقری را تضعیف خواهد کرد. او باید به عنوان مربی تیم ملی بازی‌های لیگ را رصد کند و برخی را از نزدیک تماشا کند. می‌بایست با نگاهی عادلانه بازیکنان را زیر نظر داشته باشد و جلسات متعددی با کادر فنی و دراگان اسکوچیچ داشته باشد. تغییر فضا از باشگاه به تیم ملی به خودی خود در کار او تاثیر خواهد گذاشت و باید دید باقری چگونه این مساله را مدیریت می‌کند.

مردی از جنس تیم ملی

یک فوتبالی به تمام معنا که همه او را می‌شناسند. مردی با اخلاق و با گذشته‌ای تمیز که محبوب همه فوتبالی‌هاست. باقری از جنس تیم ملی است. کاپیتان تیم ملی بوده و گل‌های بسیار زیادی را وارد دروازه رقبا کرده است. فضای تیم ملی برای او غریبه نیست و خیلی زود می‌تواند با شرایط اخت شود و تاثیرگذار باشد.

حرف و حدیث‌هایی که شدت می‌گیرد

فضای فوتبال ما در چند سال اخیر خصوصا با همه‌گیر شدن فضای مجازی به گونه‌ای شده که مدام شایعاتی درباره رعایت نشدن عدالت و جهت‌گیری مسوولان ورزش نسبت به یکی ۲ تیم خاص وجود دارد. کریم باقری به عنوان مربی پرسپولیس در تیم ملی حاضر خواهد بود و بدون شک در آینده بعد از انتشار لیست بازیکنان دعوت شده و در چالش‌های بین فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها همواره مورد انتقاد و سوال قرار می‌گیرد و باید خودش را آماده پاسخگویی به این حواشی کند.

مکمل احتمالی وحید

اگر حضور وحید هاشمیان را نیز در تیم ملی قطعی بدانیم ۲ دستیار ایرانی اسکوچیچ کاملا مکمل یکدیگر هستند. هاشمیان در مسائل فنی خبره است و باقری می‌تواند فضای تمرین را در کنترل خودش نگه دارد. این ۲ می‌توانند در کنار هم نقایص یکدیگر را تا حد زیادی پوشش دهند.

ضعیف در مسائل فنی

چیزی که در این چند سال به آن پرداخته شده این است که کریم باقری در حیطه مسائل فنی و تئوری چندان کارآمد نیست و نمی‌تواند مشاوره خاصی به سرمربیان ارائه کند. برخی بر این باور بودند که اگر او توانایی فنی بالایی داشت، بعد از رفتن برانکو به گزینه اصلی پرسپولیس تبدیل می‌شد اما نه خودش علاقه‌ای به این کار داشت و نه کسی از حضور او صحبت کرد.

آشنا با کروات‌ها

کریم به خوبی کار کردن با کروات ها را بلد است. او چند سال با برانکو و دستیارانش همکاری داشت و حالا همکاری با یک کروات دیگر برایش اتفاق عجیبی نیست و به همین دلیل می‌تواند خیلی زود با آنها ارتباط برقرار کند و خلقیاتشان را می داند.

«خبرگزاری ایرنا»

ارسال نظر: