هزینه حج ۹۹ مشخص شد

کدخبر: 2348003

زائران خانه خدا در قالب ۴۹۰ کاروان به حج تمتع ۹۹ مشرف می‌شوند که کاروان هر استان بر اساس سهمیه در نظر گرفته شده است؛ به طوری که استان تهران دارای بیشترین کاروان و استان‌های ایلام و کهگیلویه‌ و بویراحمد دارای کم‌ترین کاروان هستند.

نام‌نویسی سفر به حج تمتع ۹۹ از نهم اسفندماه آغاز شد که در مرحله نخست اولویت برای ودیعه‌گذاران تا پایان فروردین سال ۸۶ اعلام شده است و این افراد به عنوان زائر اصلی در کاروان‌های در نظر گرفته شده می‌توانند نام‌نویسی کنند.

همچنین دارندگان قبوض ودیعه‌گذاری تا ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال ۸۶ نیز از ۲۱ اسفندماه می‌توانند به عنوان زائر ذخیره در کاروان‌های حج تمتع ۹۹ ثبت‌نام کنند.

به گفته اکبر رضایی سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت تمام افراد پیش از ثبت‌نام باید اطلاعات خود را در سامانه رزرو به روزرسانی وتکمیل کنند، در غیراین صورت امکان ثبت‌نام حج تمتع را ندارند.

بر اساس برنامه‌ریزی سازمان حج و زیارت و همچنین تفاهم‌نامه ایران و عربستان ۸۷ هزار و ۵۰۰ نفر به حج تمتع سال آینده مشرف می‌شوند که برای هر استان کاروان و ظرفیت خاصی پیش‌بینی شده است.

این افراد در قالب ۴۹۰ کاروان به حج تمتع ۹۹ مشرف می‌شوند که بیشترین کاروان از استان تهران وکمترین کاروان‌ها نیز از استان‌های ایلام و کهگیلویه‌ و بویراحمد است؛ به طوری که ۵ کاروان از استان اردبیل، ۲۳ کاروان از استان آذربایجان شرقی، ۱۶ کاروان از استان آذربایجان غربی، ۵۲ کاروان از استان اصفهان، ۹ کاروان از استان البرز، یک کاروان از استان ایلام، ۶ کاروان از استان کرمانشاه، ۸ کاروان از استان بوشهر، ۶۰ کاروان از استان تهران، ۳ کاروان از استان چهارمحال و بختیاری، ۵۰ کاروان از استان خراسان رضوی،۱۴ کاروان از استان خراسان جنوبی، ۹ کاروان از استان خراسان شمالی، ۲۳ کاروان از استان خوزستان، ۸ کاروان از استان زنجان، ۹ کاروان از استان سمنان، ۷ کاروان از استان قزوین، ۷ کاروان از استان گلستان، ۱۴ کاروان از استان سیستان وبلوچستان، ۲۳ کاروان از استان فارس، ۱۴ کاروان از استان قم، ۵ کاروان از استان کاشان، ۸ کاروان از استان کردستان، ۲۰ کاروان از استان کرمان، یک کاروان از استان کهکیلویه و بویراحمد، ۵ کاروان از استان گیلان، ۹ کاروان از استان لرستان، ۲۷ استان از استان مازندران، ۹ کاروان از استان مرکزی، ۶ کاروان از استان هرمزگان، ۱۵ کاروان از استان همدان و ۲۴ کاروان از استان یزد به حج تمتع ۹۹ مشرف خواهد شد.

همچنین ظرفیت‌های مختلفی برای کاروان‌های حج تمتع ۹۹ پیش‌بینی شده است که در نهایت زائران خانه خدا در قالب کاروان‌های ۸۵، ۱۱۵، ۱۳۵ و ۱۶۵ نفره به حج ابراهیمی مشرف خواهند شد.

هزینه حج تمتع سال آینده از ۳۳ تا حدود ۴۱ میلیون تومان تعیین شده است که این مبلغ در دو قسط باید پرداخت شود که در قسط اول زائران خانه خدا باید ۲۵ میلیون تومان بپردازند. همچنین مراحل ثبت‌نام به صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می‌شود.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: