رانندگان تاکسی مسافر بدون ماسک سوار نکنند

کدخبر: 2363688

به گفته رییس پلیس راه ناجا، رانندگان تاکسی باید افرادی را سوار تاکسی کنند که ماسک داشته باشند در غیر اینصورت رانندگان به ازای هر مسافر بدون ماسک جریمه خواهند شد.

با بالا رفتن میزان مبتلایان ویروس کرونا و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بیشتر معابر عمومی، ستاد ملی مبارزه با کرونا از شنبه هفته جاری، برای افرادی که ماسک نمی‌زنند، جریمه در نظر گرفت.

به گفته رییس پلیس پایتخت، کد جریمه برای خودروهایی که رانندگان و سرنشینان آن از ماسک استفاده نمی‌کنند، ایجاد شده است اما دفعه اول جریمه ای نوشته نمی شود.

همچنین سردار رحیمی با اشاره به عابرین پیاده گفت: در وهله اول به شهروندانی که ماسک نمی‌زنند و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، هشدار می‌دهیم و تلاش می‌کنیم با ارشاد آن‌ها را به رعایت بهداشت اجتماعی تشویق کنیم.

بر اساس اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا، جریمه رانندگان تاکسی که ماسک نمی‌زنند ۱۰۰ هزار تومان است. همچنین رانندگان تاکسی به ازای هر مسافری که بدون ماسک سوار کنند، ۲۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

اما سوال اینجاست چرا عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط باعث جریمه راننده تاکسی می‌شود؟ آیا این مسئله باعث ایجاد درگیری بین مسافر و راننده یا ایجاد مشکلات ترافیکی نمی‌شود؟

سردار تیمور حسینی رییس پلیس راه، به این پرسش پاسخ داد و گفت: نه این مسئله مشکل ساز نیست، اما نیازمند توجه بیشتر رانندگان به ماسک مسافران است.

وی تاکید کرد: راننده تاکسی حین مسافر زدن باید به ماسک داشتن شهروندان دقت کند، به این معنا که اگر راننده دید که مسافر ماسک ندارد، از سوار کردن آن امتناع کند.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: طرف حساب پلیس، راننده تاکسی و در واقع صاحب خودرو است و فعلا ما نمی‌توانیم با عابرین پیاده طرف حساب شویم.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا ادامه داد: ما از شهروندان درخواست می‌کنیم که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و ماسک بزنند، اما رانندگان باید مسافران را متقاعد کنند که از ماسک استفاده کنند.

سردار حسینی در پایان گفت: مسئولیت تمام اتفاقاتی که در تاکسی رخ می‌دهد، راننده تاکسی است بنابراین باید از این پس برای سلامتی خود و دیگران از مسافران درخواست کنند تا پایان مسیر ماسک خود را درنیاورند.

«خبرگزاری میزان»

ارسال نظر: