قیمت گوجه فرنگی رنگ باخت

کدخبر: 2365885

رئیس اتحادیه میوه و سبزیجات استان یزد از کاهش ۴۰ درصدی قیمت گوجه فرنگی در میادین میوه و تره بار خبر داد.

حسین مشرف اظهار داشت: قیمت گوجه فرنگی با 40 درصد کاهش نسبت به هفته‌های گذشته در میادین کیلویی 8 هزار تومان عرضه می‌شود.

وی گفت: قیمت پیاز از 3500 تومان تا 4500 تومان و سیب زمینی از 3 هزار تومان تا 3500 در میادین است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار استان یزد ادامه داد: قیمت پرتقال ناولِ جیرفت 15 هزار تومان, پرتقال واشنگتنی 10 تا 12 هزار تومان, پرتقال معمولی 5500 تا 6500 تومان, سیب زرد درجه یک از کیلویی 12 هزار تومان تا 6 هزار تومان, سیب قرمز ممتاز و مرغوب 10 هزار تومان تا 4 هزار تومان و نارنگی هفت تا 11 هزار تومان در میادین است.

وی گفت: در بازارِ میوه و سبزیجات کمبودی نداریم ولی نسبت به سال‌های گذشته فراوانی هم نیست.

مشرف علت فراوان نبودن میوه‌ها را سالِ کم‌باری پرتقال و سیب درختی بیان کرد همچنین صادراتی که در میوه‌ها انجام می‌شود را دلیل دیگر فراوان نبودن میوه‌ها برشمرد.

وی افزود: اگر صادرات به همین ترتیب ادامه پیدا کند افزایش قیمت میوه‌ها را مجدد در پی دارد.

مسئول این اتحادیه برنامه‌ریزی در صادرات را عامل موثر در تعادل بازار میوه جات دانست و گفت: این برنامه‌ریزی مربوط به سیاست‌های کلان کشور است.

وی گفت: متفاوت بودن کیفیت میوه‌ها و فاسد شدن سریع آن‌ها را علت قیمت متفاوت میوه‌ها در مغازه‌های سطح شهر و حتی در یک خیابان دانست.

مشرف تصریح کرد: میوه‌ها جز اقلامی هستند که صبح با یک قیمت فروخته می‌شوند اما همان میوه در همان مغازه هنگام ظهر به دلیل از دست دادن کیفیت خود ارزان‌تر فروخته می‌شود.

مسئول این اتحادیه افزود: مغازه‌داران طبق قانون تنها می‌توانند 30 درصد به قیمت میوه خریداری شده از میادین بیافزایند, و در طول روز میوه‌های مختلف با کیفیت‌های مختلف تنها با افزایش همان 30 درصد توسط مغازه‌داران فروخته می‌شود.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: