قیمت تخم مرغ درب مرغداری به کیلویی ١٥ تومان رسید

کدخبر: 2367454

سخنگوی اتحادیه سراسری مرغداران میهن با بیان اینکه میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ١٥ هزار تومان است،گفت: قیمت تخم مرغ طی روزهای اخیر تقریبا ثابت مانده است.

ناصر نبی پور با بیان اینکه میانگین قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری ١٥ هزار تومان است، گفت: قیمت تخم مرغ طی روزهای اخیر تقریباً ثابت مانده است.

وی اضافه کرد: با این حال قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ در میادین میوه و تره بار کیلویی ١٢ هزار تومان است که اتحادیه سراسری مرغداران میهن این کالا را در ازای دریافت نهاده، در اختیار دولت قرار می دهد و آنها نیز توزیع می کنند.

نبی پور با بیان اینکه نوسانات بازار نهاده ها همچنان ادامه دارد، افزود: بارگیری نهاده ها به شکل نامطلوبی انجام می شود، به عنوان مثال وقتی خرید می کنی، مشخص نیست بار چه زمانی تحویل داده خواهد شد.

وی از رفتار رانندگان کامیون نیز انتقاد کرد و گفت: متاسفانه رانندگان زورگویی می کنند و علاوه بر اینکه کرایه حمل را افزایش داده اند، نرخ پشت بارنامه هم می گیرند و اگر مرغدار قبول نکند، بار نمی زنند. این رانندگان گاهی به ازای هر کیلو بار ١٠٠ تومان دریافت می کنند که رقم زیادی می شود.

نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش نرخ مصوب نهاده های دامی از سوی دولت در هفته های گذشته، ادامه داد: براین اساس نرخ مصوب هر کیلوگرم سویا ٣٢٢٠ تومان و ذرت ١٧٠٠ تومان است اما دولت همچنان توقع دارد مرغدار تخم مرغ را کیلویی ١٢ تومان عرضه کند.

وی افزود: قیمت هر کیلوگرم سویا در بازار آزاد بین ١٦ تا ١٧ هزار تومان و ذرت بین ٤٣٠٠ تا ٤٤٠٠ تومان است.

«خبرگزاری مهر»

ارسال نظر: