نظر کمیسیون انرژی در باره حداکثر میزان فروش نفت در ۱۴۰۰

کدخبر: 2367512

مالک شریعتی گفت: در نشست عصر امروز کمیسیون انرژی میزان فروش نفت در سال ۱۴۰۰ را بررسی کردیم این در حالی است که بر اساس نظر مرکز پژوهش‌ها حداکثر می‌توانیم ۸۵۰ هزار بشکه نفت در روز بفروشیم.

مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات نشست امروز (یکشنبه 23 آذر) این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه کلیات لایحه بودجه توسط اعضای کمیسیون انرژی بحث و بررسی شد ضمن اینکه نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس هم گزارشی را درباره کلیات بودجه، ارقام، جهت‌گیری‌های بودجه، کسری بودجه ارائه کردند.

وی افزود: طبق نظر مرکز پژوهش‌های مجلس، کلیات لایحه بودجه سال آتی علاوه بر مشکلات، کسری بسیاری داشته و غیرواقعی بسته شده است ضمن اینکه برخلاف قوانین بالادستی مبنی بر فاصله از درآمدهای نفتی بوده و بودجه وابستگی 30 درصدی به نفت دارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد:‌ اگر چه در لایحه بودجه فروش 2 میلیون و 300 هزار بشکه نفت در روز پیش‌بینی شده است اما براساس پیش‌بینی واقع‌بینانه مرکز پژوهش‌ها در سال آینده حداکثر می‌توان 850 هزار بشکه نفت در روز به فروش رساند بنابراین فاصله زیادی بین واقعیت و لایحه دولت وجود دارد.

شریعتی در پایان گفت: نظر مرکز پژوهش‌های مجلس به‌عنوان مرکز مشورت دهنده به مجلس و نمایندگان، رد کلیات بودجه است.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: