فروش بلیت پروازهای انگلیس به تهران همچنان ادامه دارد!

کدخبر: 2367712

با وجود آنکنه تمامی پروازها به مقصد انگلیس به مدت ۲ هفته لغو شده اما پروازهای انگلیس به مقصد تهران همچنان برقرار است.

با توجه به شرایط پیش آمده جدید در ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در انگلستان، به تشخیص وزارت بهداشت، به منظور جلوگیری از انتقال بیماری و تلاش برای حفظ سلامت مردم، پرواز‌های بین تهران و مقاصد کشور انگلستان به مدت دو هفته تعلیق شده است. اما با وجود اعلام این محدودیت همچنان فروش بلیت‌هایی به مقصد انگلیس و برعکس از انگلیس به تهران همچنان ادامه دارد.

در این رابطه مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت هواپیمایی، با بیان اینکه طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا و با توجه به یافتن نوع جدید ویروس کرونا در انگلیس، به مدت دو هفته تمامی پرواز‌های ایران به مقصد لندن متوقف شده است، گفت: تمامی پرواز‌های ایران به انگلیس توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می‌شود که تا اطلاع ثانوی این پرواز‌ها لغو می‌شود.

او ادامه داد: فعلا تصمیمی برای لغو سایر پرواز‌های خارجی به کشور‌هایی از جمله هلند و آلمان توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته نشده است.

سامانی با بیان اینکه مسافرانی که پیش از این بلیت برای این مسیر پروازی گرفته‌اند، بلیت‌های آنان همچنان اعتبار دارد، افزود: هر هفته یک پرواز به مقصد لندن و منچسر یونایتد انجام می‌شود که در حال حاضر به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا این پروازها تا دو هفته لغو شده است.

همچنین حسین جهانی مدیرکل روابط عمومی شرکت هواپیمایی ایران ایر با بیان اینکه با دستور ستاد ملی مقابله با کرونا تمامی پرواز‌های انگلیس لغو شده است، گفت: فعلا هیچ تصمیمی برای سایر پرواز‌های خارجی گرفته نشده است.

جهانی با بیان اینکه مسافرانی که بلیت تهیه کرده بودند، نگران نباشند، تصریح کرد: مبالغ این بلیت‌ها در صورت درخواست مسافران بازگردانده می‌شود و یا بلیت‌های جایگزین برای آنها صادر می‌شود.

این در حالی است که پروازهای انگلیس به مقصد ایران هم‌چنان برقرار است و وزارت راه‌و‌شهرسازی به طور رسمی ممنوعیتی را برای این پروازها اعلام نکرده است.

گفتنی است، همزمان با افزایش نگرانی‌ها در پی شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب انگلیس، برخی کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در اقدامی فوری، کلیه پرواز‌های ورودی از بریتانیا را لغو و ممنوع اعلام کردند.

اعمال محدودیت‌های اضطراری اخیر توسط برخی کشور‌های اتحادیه اروپا در شرایطی صورت می‌گیرد که وزیر بهداشت بریتانیا، گونه شناسایی‌شده جدید ویروس کرونا را به لحاظ سرعت شیوع، «مهارناپذیر» خوانده است.

براساس این گزارش کشور‌های هلند، آلمان، کویت، ایتالیا، بلژیک، سوئد، فرانسه و ترکیه پرواز‌های خود را به این کشور متوقف کرده‌اند.

«باشگاه خبرنگاران جوان»

ارسال نظر: