هشدار جمهوریخواهان به دموکرات‌ها درباره استیضاح ترامپ

کدخبر: 2368638

شماری از جمهوریخوهان مجلس نمایندگان هشدار دادند که استیضاح ترامپ نتیجه‌ای جز تحریک حامیان او و عمیق‌تر شدن شکاف موجود در جامعه ندارد.

همزمان با اصرار دموکرات‌های کنگره برای استیضاح ترامپ در اندک زمان باقی‌مانده از دوره زمامداری او، جمهوریخواهان مجلس نمایندگان درباره خطرات ناشی از این اقدام به ویژه از بابت عمیق‌تر شدن دودستگی به وجود آمده در سطح جامعه هشدار دادند.

در همین راستا، «کوین مک کارتی» رئیس اقلیت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا، در بیانیه‌ای گفت: استیضاح رئیس‌جمهور فقط ۱۲ روز مانده به پایان دوره زمامداریش، فقط به عمیق‌تر کردن شکاف موجود در کشورمان منجر می‌شود. قرار است امروز با جو بایدن رئیس‌جمهور منتخب آمریکا دیدار کنم و موضوع گفتگو نیز همکاری در راستای کاهش تب و تاب فعلی و متحد کردن کشور در برابر چالش‌های موجود است.

«تام رید» نماینده جمهوریخواه نیویورک هم در این باره گفت: با استیضاح مخالفم. در این مقطع زمانی فکر می‌کنم با توجه به اینکه رئیس‌جمهور (ترامپ) هم تسلیم واقعیت شده، مهمترین چیز تمرکز بر التیام (زخم ناشی از حوادث ۶ ژانویه) و روند انتقال مسالمت‌آمیز قدرت است. استیضاح فقط آنهایی را که به دزدیده شدن آرای انتخاباتی‌شان باور دارند، بیش از گذشته تحریک می‌کند.

پیشتر هم «جاد دیری» سخنگوی کاخ سفید در اظهاراتی مشابه گفته بود که استیضاح ترامپ تنها به افزایش از هم گسیختگی در آمریکا منجر خواهد شد.

این در حالی است که «نانسی پلوسی» سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا که یک دموکرات است، به شدت بر لزوم استیضاح و برکناری ترامپ اصرار می‌کند.

دموکرات‌ها و همین طور شماری از جمهوریخواهان، اظهارات تحریک‌آمیز دونالد ترامپ رئیس‌جمهور فعلی آمریکا را مسبب حمله طرفداران او به کنگره در روز ۶ ژانویه (۱۷ دی) می‌دانند. طرفداران ترامپ با ادعای وقوع تقلب، خواستار عدم تائید پیروزی بایدن از سوی کنگره بودند.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: