مخالفت جدی چین با تحریم‌های جدید آمریکا

کدخبر: 2369103

وزارت خارجه چین ضمن مخالفت شدید با تحریم‌های جدید آمریکا علیه این کشور، تلاش آمریکا برای حفظ هژمونی و سلطه بر جهان را محکوم کرد.

تصمیم آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه پکن به بهانه فعالیت‌های نظامی در دریای جنوبی چین، با واکنش دولت این کشور مواجه شد.

«ژائو لی‌جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز (جمعه) با ابراز مخالفت شدید با این تحریم‌های آمریکا، تلاش واشنگتن برای تداوم تسلط و هژمونی بر جهان را محکوم کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، ژائو طی نشست خبری روزانه گفت اینگونه اقدامات ضد چینی آمریکا، تمایلات شرورانه واشنگتن برای محدود کردن پکن در عرصه جهانی و همچنین تخریب صلح و ثبات منطقه شرق آسیا را نشان داد.

بامداد امروز بود که وزارت بازرگانی آمریکا قوانین جدیدی تعیین کرد تا به این کشور اجازه جلوگیری از مبادلات فناوری‌های ارتباطی با روسیه، چین، ایران و ۳ کشور دیگر را می‌دهد.  

این دستورالعمل بر اساس فرمان اجرایی شماره ۱۳۸۷۳ صادر شده است که دونالد ترامپ سال گذشته آن را معرفی کرد. فرمان مذکور به وزیر بازرگانی آمریکا اختیار می‌دهد از انجام آن دسته از مبادلات مربوط به به خدمات و فناوری‌های ارتباطی و اطلاعاتی که توسط دشمنان خارجی «طراحی، ساخت، تولید یا عرضه» می‌شوند جلوگیری کند. 

پیش از این نیز وزارت خارجه چین به آمریکا هشدار داده بود که از دخالت در امور داخلی این کشور به بهانه تحولات و مسائل مربوط به هنگ‌کنگ دست بردارد.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: