میزان محبوبیت ترامپ به کمترین حد رسید

کدخبر: 2369335

میزان محبوبیت دونالد ترامپ در روز‌های واپسین حضور در کاخ سفید به نحوه چشمگیری کاهش یافته است.

دونالد ترامپ این روز‌ها نه تنها کرسی ریاست جمهوری آمریکا را از دست داده، بلکه میزان اقبال او در میان مردم کشورش نیز رو به افول است.

نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می‌دهد میزان محبوبیت یا همان تائید عملکرد دونالد ترامپ در میان آمریکایی‌ها به شکلی بی سابقه درسیر نزولی قرار دارد. نظرسنجی جدید موسسه گالوپ، که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد تنها ۳۴ درصد آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ را به عنوان رئیس جمهور کشورشان تائید می‌کنند.

میزان محبوبیت فعلی ترامپ کمتر از میانگین محبوبیت روسای جمهوری سابق آمریکا در دوره زمانی مشابه یعنی روز‌های پایانی حضور در کاخ سفید است.

از زمان برگزاری نظرسنجی موسسه گالوپ در سال ۱۹۳۸ به این سو، ترامپ تنها رئیس جمهور آمریکاست که هیچگاه در دوره حضور در قدرتش نتوانست رکورد محبوبیت بالای ۵۰ درصد را در نظرسنجی این موسسه بشکند.

پیش از این نیز نتایج نظرسنجی موسسه پیو که روز جمعه منتشر شد نشان داد با رسیدن میزان محبوبیت ترامپ به ۲۹ درصد، محبوبیت او به کمترین حد از اوت ۲۰۲۰ رسیده است. این در حالی است که در اوت ۲۰۲۰ میزان محبوبیت ترامپ ۳۸ درصد بود.

ترامپ در کنار «جورج دابلیو بوش»، «جیمی کارتر» و «ریچارد نیکسون» از جمله رؤسای جمهوری هستند که حین ترک کاخ سفید محبوبیت آن‌ها به پایین‌ترین سطح کاهش یافت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر: