رکوردشکنی کرونا در انگلیس؛ ۱۸۲۰ قربانی در ۲۴ ساعت

کدخبر: 2369480

به رغم محدودیت‌ها و قوانین سخت‌گیرانه در انگلیس برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا، شمار تلفات روزانه این ویروس یک رکورد تازه ثبت کرد.

رسانه‌های انگلیس خبر دادند که برای دومین روز متوالی شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور رکوردشکنی کرده است.

به نوشته «گاردین»، طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد قربانیان روزانه ویروس کرونا در انگلیس ۱۸۲۰ نفر شد و یک رکورد تازه از زمان آغاز همه‌گیری ویروس ثبت شده است.

بنا بر گزارش این روزنامه، رکوردشکنی تازه میزان قربانیان ویروس کرونا در انگلیس یک روز بعد از رکوردزنی روز قبل از آن صورت گرفت که طی آن ۱۶۱۰ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس جان باخته بودند.

طبق این گزارش، شمار ابتلای روزانه به ویروس کرونا در انگلیس طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۳۳۵۵ بوده است. «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس که احزاب مخالف در این کشور او را به ناتوانی در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا متهم کرده‌اند، بیانیه‌ای درباره رکوردشکنی فوتی‌های روزانه این ویروس منتشر کرد.

جانسون در این بیانیه اعلام کرد: «این ارقام، وحشتناک هستند و البته ما به رنجی که بابت این فوتی‌ها به خانواده‌ها و دوستانشان وارد می‌کند، فکر می‌کنیم».

نخست‌وزیر انگلیس با تاکید بر اینکه شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی در سراسر این کشور ادامه دارد، به مردم این کشور درباره تداوم قربانی گرفتن این ویروس هشدار داد.

وی گفت: «باید به شما بگویم که اتفاق‌های بیشتری در راه است...ما باید نظم و قوانین قرنطینه را حفظ کنیم». «ریچل کلارک» متخصص مراقبت تسکینی و از پزشکان ارشد انگلیسی در واکنش به شکستن رکورد فوتی روزانه کرونا در این کشور اعلام کرد که دولت این کشور در مقابله با این ویروس شکست خورده است.

کلارک در توییتی نوشت: «مرگ ۱۸۲۰ تن دیگر در بریتانیا بر اثر کووید(ویروس کرونا). این ارقام باعث می‌شود که بخواهم گریه کنم، جیغ بزنم، به دیوار مشت بزنم و اثاثیه را بشکنم...این تلفات دسته جمعی در نتیجه ناکامی دولت است. این اندوه‌آور است».

 

منبع: فارس
ارسال نظر: