بایدن راه ترامپ را در خاورمیانه ادامه خواهد داد

کدخبر: 2369569

یک مسئول عالی رتبه دولت جدید آمریکا به صهیونیست‌ها اطمینان داد ، دولت جو بایدن هم راه دونالد ترامپ را در روند سازش در پیش گرفته و سعی می‌کند از تحولاتی که در خاورمیانه در دوره ترامپ به وجود آمده کمال استفاده را ببرد.

روزنامه عبری زبان گلوبس به نقل از یکی از مسئولین عالی رتبه آمریکایی که از وی به عنوان شخصت باتجربه در مسائل خاورمیانه حاضر در وزارت امور خارجه آمریکا نام برده نوشت : دولت جو بایدن هم راه ترغیب کشورهای عربی و اسلامی را برای سازش با اسرائیل ادامه خواهد داد.

به نوشته این روزنامه پیامی به همین مضمون به دست اسرائیلی ها رسیده است و در این چارچوب پیام ها مشابهی  نیز برای برخی از کشورهای عربی که در صف انتظار  اعلام سازش بودند ارسال شده است.

این مسئول عالی رتبه همچنین به تل آویو اطمینان داد طرف سازشکار فلسطینی(تشکیلات خودگردان) به زودی به صحنه مذاکرات باز خواهد گشت.

به گفته این مسئول آمریکایی، نگاه جو بایدن به مسئله هسته ای ایران برای اسرائیلی ها وارونه جلوه داده شده است و باید گفت تحولاتی که در شرایط و اوضاع به وجود آمده و رفتاری که تهران از خود نشان داده مسائل را به طور کامل از آنچه در گذشته بود ، متفاوت کرده است.

وی خبر داد ، دولت رئیس جمهور بایدن ، دولت و کابینه بایدن است و هرگز توقع نداشته باشید که شاهد حضور دولت اوبامای 2 باشید ، بایدن شاید همان راه  و سیاست های های ترامپ را دنبال نکند اما به طور حتم از ظرفیت هایی که ترامپ برایش ایجاد کرده سود خواهد برد.

گلوبس به نقل از این مسئول عالیرتبه آمریکایی افزود : توافق هسته ای سابق با ایران مربوط به گذشته است ، این توافق می تواند به عنوان زیر بنا محسوب شود، اما تیم جدید حاکم بر آمریکا هم به دنبال تغییراتی بلندمدت در آن است و در عین حال مسائل و پرونده های دیگری هم می تواند روی میز این مذاکرات قرار بگیرد.

وی افزود : ما همه اقدامات و گام های خود را در خاورمیانه با دوست خود اسرائیل هماهنگ خواهیم کرد این مسئله را  آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه دولت بایدن هم بارها در گذشته تاکید کرده بود.‎

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: