افزایش قیمت بلیت قطار از دو روز آینده

کدخبر: 2369783

معاون مسافری شرکت راه آهن گفت: افزایش قیمت ۲۵ درصدی بلیت قطار از ابتدای بهمن مصوب شده و طی دو روز آینده اجرایی می‌شود.

حسن موسوی معاون مسافری شرکت راه آهن در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت بلیت قطار گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌ها به دلیل افزایش حجم تقاضا و فاصله گذاری اجتماعی اقدام به خرید دو بلیت برای کوپه‌های چهار نفره  می‌کردند این در حالی است که کوپه چهار نفره به دلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی دو نفره استفاده می شد و در کوپه‌های شش نفره هم سه نفر می‌توانستند سفر کنند.

او ادامه داد: بنابر مصوبه شورای عالی ترابری که از ابتدای بهمن مصوب شده است، قیمت بلیت قطار برای کوپه‌هایی که دو نفر اقدام به خرید بلیت کردند و برای کوپه‌های شش نفره که ۳ نفر از آن‌ها استفاده می‌کردند افزایش می یابد؛ بنابراین افرادی که کوپه دربست خریداری کرده اند مشمول افزایش قیمت ۲۵ درصدی نمی‌شوند.

موسوی با بیان اینکه این مصوبه از ابتدای بهمن بوده و اجرای آن از دو تا سه روزه آینده انجام می‌شود، گفت: این مصوبه بخش کوچکی از زیانی است که تاکنون شرکت‌های حمل و نقلی به دلیل شیوع ویروس کرونا دیده اند و ما در راستای اجرای مصوبه هم هیچ افزایش قیمتی برای بلیت‌های ایام نوروز نداریم.  مسافرانی که پیش خریده بلیت کرده بودند مشمول این افزایش قیمت نمی‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر: