هربار اصلاح‌طلبان روی کار آمدند مشارکت کاهش یافت

کدخبر: 2369894

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر اینکه بی‌اعتماد کردن مردم مهم‌ترین ویژگی اصلاح‌طلبان است که هر بار که قدرت دست آنها بوده بی‌اعتمادی در مردم به اوج خود رسیده است، گفت: ‌این بی‌اعتمادی موجب کاهش مشارکت و افزایش بی‌اعتمادی مردم می‌شود.

پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، در پاسخ به آن دسته از اصلاح‌طلبان که می‌گویند جریان انقلابی به دنبال مشارکت حداقلی برای پیروزی در انتخابات 1400 است، تصریح کرد: این از آن لطیفه‌های سیاسی است که اصلاح‌طلبان می‌گویند و تلاش دارند با افکار عمومی بازی کنند.

وی با اشاره به اکثریت مطلق اصلاح‌طلبان در شورای شهر اول تهران گفت:‌ در شورای اول، اصلاح‌طلبان سر کار بودند و بلایی بر سر این ملت آوردند که در نتیجه نفرات اول با حداقل رأی ممکن روی کار آمدند و میانگین رأی حدود 90 یا 100 هزار رأی در تهران بود که به معنای ضعیف‌ترین و کمترین مشارکت در تاریخ انقلاب است.

سروری با تاکید بر اینکه هر زمانی که اصلاح‌طلبان سر کار بودند بلایی بر سر مردم آوردند که انتخابات به شدت افت کرد، بیان داشت: دقیقا در شورای سوم که دست نیروهای انقلابی قرار می‌گیرد، شاهد یک رشد بسیار بالایی در مشارکت مردم هستیم و این مشارکت هر دوره افزایش پیدا کرد، به‌گونه‌ای که نفر اول تهران یک میلیون 700هزار رأی آورد.

وی با تأکید بر اینکه این نشان‌دهنده این است که هر موقع قدرت دست اصلاح‌طلبان بوده شاهد کاهش مشارکت بوده‌ایم، اظهار داشت: ‌اینکه این‌ها مدعی مشارکت حداکثری هستند، خیلی عجیب است و قول می‌دهم که شاهد خواهید بود که در دوره بعدی مجلس مشارکت به شدت افزایش پیدا می‌کند، چون مجلس دست اصلاح‌طلبان نیست.

سروری افزود:‌ این‌ها به علت عملکرد ضعیفی است که دارند و چون نگاه به داخل ندارند، ظرفیت‌های داخلی را نمی‌بینند، استعدادهای داخلی را کشف نمی‌کنند و توان ملی را باور ندارند باعث می‌شوند که مردم از نظام مأیوس شوند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ضمن تأکید بر اینکه بی‌اعتماد کردن مردم مهم‌ترین ویژگی اصلاح‌طلبان است که هر بار که قدرت دست آنها بوده بی‌اعتمادی در مردم به اوج خود رسیده است، گفت:‌این بی‌اعتمادی موجب کاهش مشارکت و افزایش بی‌اعتمادی مردم می‌شود.

سروری با تاکید بر اینکه یقین دارد که نیروهای انقلاب این مشارکت را افزایش خواهند داد، اظهار داشت: جریان انقلاب  همین‌طور که توانسته کارآمدی خود را در عرصه سیستم قضایی نشان دهد و ما شاهد گره‌گشایی از مشکلات مردم هستیم در مجلس یازدهم هم تمام‌قد برای حل مشکلات مردم قدم برمی‌دارد در عین حال مشاهده می‌کنیم که دولت مظهر ناکارآمدی و بی‌ثباتی در همه عرصه‌ها است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تأکید کرد: چیزی که مشارکت در انتخابات را کاهش می‌دهد عملکرد اصلاح‌طلبان است و به نظرم نباید آدرس غلط به مردم بدهند.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: