اعزام‌ زائران به عتبات منوط به تایید ستاد ملی مقابله با کروناست

کدخبر: 2370433

حجت الاسلام رحمانی گفت: اعزام زائران به عتبات منوط به تایید ستاد ملی مقابله با کروناست،امیدواریم با شیوه نامه‌های ارائه شده دو طرف موافقت نمایند و سفر‌ها آغاز شود.

حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با اشاره به خط مشی سازمان حج و زیارت در حوزه اعزام‌های زیارتی به عتبات عالیات اظهار کرد: زیارت با کیفیت، معنویت، حفظ عزت، کرامت، سلامتی و امنیت، سهل و متناسب با شرایط متقاضیان زیارت مهمترین اولویت‌ها در این حوزه قلمداد می‌شوند که امیدواریم مسیر اعزام‌ها به عتبات عالیات با توجه به تمهیدات اندیشیده شده، بازگشایی شود.

او با اشاره به شیوع ویروس کرونا و از طرفی تعطیلی سفر‌های زیارتی به عتبات عالیات طی یکسال گذشته، گفت: امیدواریم با اهتمام به رعایت شیوه نامه‌های تدوین شده، شاهد اعزام مجدد زائران به عراق باشیم که البته نظر نهایی برای اعزام‌ها به عتبات عالیات منوط به تایید ستاد ملی مقابله با کرونا است.

معاون عتبات عالیات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه سلامت زائران کشورمان مهمترین اصل برای از سرگیری سفر‌های عتبات عالیات محسوب می‌شود، گفت: اهتمام به موضوع سلامت زائران در ایام کنونی موجب شد تا دستورالعمل و شیوه نامه بهداشتی از سوی کارشناسان وزارت بهداشت، سازمان حج و زیارت و هیئت پزشکی تهیه شود که بعد از تدوین این شیوه نامه در اختیار وزارت بهداشت و وزارت خارجه کشورمان و کشور عراق قرار گرفته تا پس از توافقات دو طرف با رعایت بند‌های مختلف آن، اعزام‌ها از سرگیری شود.

او با تاکید بر اینکه سازمان حج و زیارت آمادگی کامل از حیث امکانات و برنامه ریزی‌های اجرایی برای از سرگیری اعزام‌ها به عتبات عالیات را دارد گفت: آمادگی کامل برای شروع مجدد سفر‌ها وجود دارد، اما این مهم منوط به نظر نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا و آمادگی طرف عراقی جهت پذیرش زائر است که امیدواریم با شیوه نامه‌های ارائه شده دو طرف موافقت کنند و سفر‌ها با توجه به کاهش شرایط بحران اپیدمی کرونا با رعایت شیوه نامه ‌های بهداشتی و به صورت محدود آغاز شود.

حجت الاسلام والمسلمین رحمانی در خصوص برخی از مهمترین دستورالعمل‌های تهیه شده عنوان کرد: عدم اعزام از شهر‌های قرمز و نارنجی، عدم اعزام متقاضیان دارای بیماری زمینه ای، توجه به میانگین سنی زائران، ارائه جوابیه منفی تست کرونا و ... برخی از مهمترین بند‌های این دستورالعمل هستند.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم با توجه به عشق و اشتیاق وافر علاقمندان به سفر‌های زیارتی عتبات عالیات و از طرفی رعایت دقیق دستورالعمل‌ها و همچنین توجیه بهداشتی زائران، جلوگیری از سواستفاده برخی افراد غیر مجاز، شاهد تشرف برنامه ریزی شده عاشقان و علاقمندان به عتبات عالیات باشیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر: