نگرانی از جهش ایرانی ویروس کرونا

کدخبر: 2370733

عضو شورای اسلامی شهر تهران درباره شیوع پیک دوم و کشنده چهارم کرونا هشدار داد و گفت: بیم آن می‌رود جهش ایرانی ویروس را شاهد باشیم.

ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور امروز خود با اشاره به اینکه یکسال از ورود کرونا ویروس به کشور می‌گذارد، گفت: شهروندان تهرانی داغدار ۲۴ هزار نفر شده‌اند، در کشور فوت نزدیک به ۶۰ هزار نفر را تجربه می‌کند. و تبعات جانی و انسانی وخیمی را در کشور وارد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه ظواهر یک دو هفته اخیر نشان می‌دهد که این ویروس در حال گسترش است و پیک کشنده چهارم که به گواه جامعه علمی بسیار زیانبارتر از گذشته در حال شکل گیری است، اظهار داشت: بیم آن می‌رود جهش ایرانی ویروس را شاهد باشیم.

خداکرمی با بیان اینکه شهرداری باید با فوریت برای اجرای پروتکل‌های پیشگیرانه و تشخیص زودرس اقدام کند، گفت: شهرداری برای همکاران در ایجاد و رعایت پروتکل‌ها تاکید کند و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی و خود داری از خوردن و آشامیدن در جلسات اجباری شود. حتی الامکان جلسات به صورت مجازی برگزار شود.

وی بیان کرد: کارکنان شهرداری و شهروندان بهتر است از شرکت در تجمعات و مهمانی خانوادگی و حضور در فضای بسته در مدت طولانی اجتناب کنند و رعایت پروتکل‌های عمومی در تاکسی و اتوبوس ادامه یاید و به رانندگان توصیه می‌شود از دو ماسک استفاده کنند.

وی با بیان اینکه شهروندان تهرانی در مقایسه با سایر پایتخت‌های جهان خود را بسیار با فرهنگ نشان دادند و استفاده از ماسک به صورت همگانی استفاده شد، گفت: از شهروندان می خواهیم برای حفظ سلامت خود همچنان پروتکل‌ها را رعایت کنند.

خداکرمی از ستاد ملی کرونا تقاضا کرد: برای تدوین پروتکل ویژه اصناف از اتحادیه صنفی مربوطه کمک بگیرند تا بیشتر از این شاهد تبعات محدودیت‌ها نباشیم تا شرایط تحریم به صنوف آسیب کمتری بزند و بخشی از بودجه کرونا در اختیار شهرداری و اتحادیه مربوطه قرار بگیرد تا خسارات ناشی از شیوع کرونا را جبران کنند.

عضو شورای شهر گفت: وزارت بهداشت تاکنون هوشمندانه عمل کرده وامیدواریم نسبت به ورود کافی واکسن اقدام عاجلی به عمل بیاید و از کانال‌های مختلف واکسن بیشتری خریداری شود تا شاهد ابتلای بیش از این نباشیم.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: