آمریکا میان تروریست ها و ترکیه یکی را انتخاب کند

کدخبر: 2370865

رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه در اظهاراتی از آمریکا خواست تا حمایت از تروریسم را متوقف کند.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در اظهاراتی با اشاره به کشته شدن ۱۳ شهروند ترکیه ای به دست نیروهای پ ک ک، گفت: آمریکا باید حمایت از تروریسم را متوقف کرده و از میان گزینه های ایستادن در برابر ترکیه یا مقابل آن یکی را انتخاب کند.

اردوغان در ادامه آمریکا را به حمایت از حزب جدایی طلب کارگران کردستان (پ ک ک) متهم کرد.

روز گذشته مقامات ترکیه خبر دادند که شبه ‌نظامیان گروه پ ک ک ۱۳ شهروند ربوده شده این کشور از جمله چند سرباز ارتش و نیروی پلیس را در یک غار واقع در شمال عراق اعدام کرده‌اند.

در همین رابطه، «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به خبر کشته شدن ۱۳ شهروند ترکیه ای به دست نیروهای پ ک ک گفت: ایالات متحده از مرگ شهروندان ترکیه در شمال عراق متاسف است.

وی سپس اعلام کرد که اگر کشته شدن شهروندان ترکیه‌ای به دست پ ‌ک ک تایید شود، واشنگتن آن را به شدیدترین شکل ممکن محکوم می‌کند.

«مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه نیز در یک پیام توییتری درباره کشته شدن ۱۳ شهروند این کشور توسط تروریست‌های پ‌ک‌ک، بر برخورد گزینشی و دوگانه غرب با موضوع تروریسم تاکید کرد.

وزیر خارجه ترکیه در یک پیام توییتری درباره کشته شدن شهروندان این کشور تروریست‌های پ ‌ک‌ک را عامل این کشتار خواند و همچنین مواضع کشورهای غربی درباره موضوع تروریسم را محکوم کرد.

چاووش اوغلو نوشت: «استاندارد دوگانه جهان غرب در موضوع تروریسم و برخورد گزینشی آن درباره «تروریست خوب» و «تروریست بد» ادامه دارد».

 

منبع: مهر
ارسال نظر: