لایحه اصلاحی بودجه 1400 دستمان را مقابل دشمنان می بندد

کدخبر: 2370896

نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه اصلاحات صورت گرفته درلایحه بودجه تحت مشورت صندوق بین المللی پول انجام شده است گفت: لایحه اصلاحی بودجه 1400 دستمان را مقابل دشمنان می بندد.

روح اله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه 28 بهمن) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه 1400 در مخالفت با کلیات این لایحه، اظهار داشت: اولین تمایز مجلس انقلابی باید عدم روزمرگی باشد و مقام معظم رهبری دستور اصلاح ساختار بودجه را صادر کردند.

وی افزود: اصلاح ساختار در بودجه رخ نداده و لایحه ارائه شده دست ما را در مقابل دشمنان می بندد ضمن اینکه اصلاحات صورت گرفته درلایحه بودجه تحت مشورت صندوق بین المللی پول انجام شده است.

نماینده تهران در مجلس با تاکید بر اینکه هیأتی از صندوق بین المللی پول در سفر خود به ایران نشستی با مسئولین سازمان برنامه و بودجه داشته و بر آزادسازی نرخ ارز تاکید کرده است تصریح کرد: وابستگی بودجه به نفت در لایحه کماکان پابرجا بوده و بازار ارز وضعیت نامشخصی دارد.

ایزدخواه با بیان اینکه مقام معظم رهبری بارها بر افزایش قدرت پول ملی تاکید کرده است گفت: باید آقایی دلار شکسته و ارز ارزان شود، وضعیت فعلی ارز پاشنه آشیل کشور در سال آینده است اگر قصد دارید ساختار بودجه را اصلاح کنید باید بودجه ارزی و ریالی جدا شود.

وی در پایان گفت: باید با نگرشی انقلابی و راهبردی، کاهش وابستگی به نفت و دلار و اصلاح ساختار بودجه کلیات لایحه را تصویب کنیم.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: