توضیحات نوبخت درباره بخشنامه مربوط به سال مالی

کدخبر: 2370912

رییس سازمان برنامه و بودجه به درخواست رییس مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را درباره بخشنامه اخیر در زمینه‌ی سال مالی ارائه کرد.

محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی کلیات اصلاحیه دولت بر لایحه بودجه سال 1400 خطاب به نوبخت اظهار کرد: دوستان ما طرحی دو فوریتی در مورد تعیین سال مالی در حوزه تملک دارایی‌ها داشته‌اند، چرا که ظاهرا تسویه حساب سال جاری تا 29 اسفندماه است در حالی که قبلا 31 تیرماه سال مالی بوده است، لذا نظرتان را در این باره بگویید.

محمد باقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه نیز در این باره گفت: رییس مجلس شورای اسلامی به بخشنامه‌ای در ارتباط با طول سال مالی و اتمام آن در 29 اسفندماه اشاره کردند طی بررسی‌های سازمان برنامه و بودجه و در راستای ایجاد تسهیل برای افزایش بهره وری اعتبارات اگر ما این تاریخ را به سقف 29 اسفندماه محدود کنیم بسیاری از دستگاه‌ها برای این‌که پول‌شان جذب شود اقدامی به سرعت بخشی هزینه می‌کنند که لزوما به بهبود کار نمی‌انجامد.

وی ادامه داد: لذا دیروز بخشنامه‌ای صادر شد که من امروز آن را تقدیم آقای قالیباف و نمایندگان می‌کنم براین اساس دستگاه‌های اجرایی با همان روال قانونی سابق پول را به نحو شایسته و بدون عجله هزینه می‌کنند که ان‌شاءالله در این زمینه رفع نگرانی خواهد شد. 

 

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر: