هیأت‌های ایران و ترکیه در سوچی: بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد

کدخبر: 2371014

هیأت‌های شرکت کننده ایران و ترکیه در سوچی ضمن رایزنی درباره آخرین وضعیت میدانی سوریه از جمله ادلب و شرق فرات، با بیان اینکه بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد، بر حل سیاسی این موضوع تأکید کردند.

هیأت جمهوری اسلامی ایران به ریاست «علی اصغر خاجی» دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی که به منظور شرکت در پانزدهمین نشست کارشناسان ارشد کشورهای عضو روند آستانه در سوچی روسیه حضور دارد، در ادامه رایزنی‌ها در حاشیه این نشست با هیأت ترکیه دیدار و به گفت‌وگو پرداخت.

در این دیدار دو طرف در خصوص آخرین وضعیت میدانی سوریه از جمله ادلب، شرق فرات و تحولات منطقه کردی در سوریه و فرآیند حل و فصل سیاسی بحران سوریه با تاکید بر کار کمیته قانون اساسی، به بحث و تبادل نظر پرداختند. 

هیأت‌های ایران و ترکیه در این دیدار بر این نکته که بحران سوریه راه‌حل نظامی ندارد و تنها راه‌حل آن سیاسی است، تأکید کردند.

علی اصغر خاجی نیز در این دیدار ضمن تشریح نتایج دیدار اخیر خود از دمشق، بر ضرورت مبارزه با تروریسم در سوریه و همچنین کمک به پیشبرد روند سیاسی آن کشور در چارچوب کمیته قانون اساسی تأکید کرد.

به گزارش فارس، هیأت ایران به ریاست دستیار ارشد وزیر امور خارجه همچنین در سوچی در دیدار با هیأت‌های روسیه به ریاست «الکساندر لاورنتیف» و سازمان ملل به ریاست «گیر پدرسون» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه درباره آخرین وضعیت میدانی سوریه و روند حل و فصل بحران این کشور به گفت‌و‌گو پرداخت.

براساس توافق ایران، روسیه و ترکیه در حاشیه نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو، پانزدهمین نشست روند آستانه طی امروز و فردا ۲۸ و ۲۹ بهمن در سوچی در حال برگزاری است. 


 

منبع: فارس
ارسال نظر: