محسن هاشمی: تورم رسمی کشور بالاتر از ۳۰۰ درصد است

کدخبر: 2371153

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری طی روز جاری در صحن شورا گفت: بودجه شهرداری نسبت به چهار سال گذشته ۹۰ درصد افزایش یافته، در حالی که تورم رسمی ۳۰۰ درصد بیشترشده است.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر اظهار داشت: در سالروز شیوع ویروس کرونا در کشور قرار داریم و تاکنون این ویروس حدود 60 هزار فوتی و یک‌ونیم میلیون مبتلا بر جای گذاشته است و همچنان باید اقدامات پیشگیرانه ادامه یابد. 

وی با اشاره به اینکه امروز لایحه بودجه 1400 در شورا بررسی می‌شود، افزود: مدیریت شهری علی‌رغم رکود، تورم و کرونا و کاهش ارزش پول ملی توانست با چابک‌سازی بدون شهرفروشی، هزینه‌های اداره شهر را تأمین کند و از این بابت از مدیران شهری و اعضای شورای شهر تشکر ویژه دارم.

وی با بیان اینکه منابع لایحه بودجه بیش از 50 هزار میلیارد تومان است، گفت: بدون احتساب تبصره‌ها، منابع اصلی بودجه 38 هزار میلیارد تومان است که این عدد در مقایسه با لایحه بودجه سال 96، 90 درصد افزایش دارد. 

رئیس شورای شهر تهران گفت: آمار تورم رسمی کشور بالاتر از 300 درصد طی چهارسال گذشته بوده و قدرت برابری ارزی در برابر پول ملی بیش از 700 درصد افزایش داشته است. 

هاشمی خاطرنشان کرد: کمیسیون برنامه و بودجه منابع لایحه را 1800 میلیارد تومان کاهش داده و به همین اندازه مصارف باید کاهش یابد. یکی از نقاط ضعف عملکرد شهرداری در سال‌های اخیر، عدم استفاده از بودجه غیرنقد بوده است که امیدواریم در فرصت باقی مانده از این موضوع بیشتر استفاده شود.

وی گفت:‌در دوران کرونا دولت نه تنها از منابع مصوب ستاد ملی کرونا مبلغی برای خسارت‌ها به شهرداری نداد، بلکه وظایف قانونی خود را نیز در زمینه‌هایی مانند حمایت از حمل و نقل عمومی به طور ناقص انجام داد. 

وی بیان داشت: متأسفانه اوراق مشارکت سال 99 هنوز از طریق بانک‌های عامل محقق نشده و این مسئله باید مورد توجه قرار گیرد. 

 

منبع: فارس
ارسال نظر: