برای انتخابات ۱۴۰۰ یک هیئت اجرایی خواهیم داشت

کدخبر: 2371168

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: با هماهنگی انجام شده با شورای نگهبان امسال نیز مانند دوره قبل، یک هیات اجرایی برای انتخابات تعیین خواهد شد.

جمال عرف معاون سیاسی وزارت کشور و رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور  در نشست ویدئوکنفرانس با استاندار، فرمانداران و بخشداران استان اردبیل، مهمترین رویداد سال آینده را انتخابات ۱۴۰۰ دانست و بر پیگیری اقدامات حوزه انتخابات با تشکیل ستاد استانی انتخابات تاکید کرد.

عرف همچنین خبر داد که با هماهنگی انجام شده با شورای نگهبان امسال نیز مانند دوره قبل، یک هیات اجرایی برای انتخابات تعیین خواهد شد.

رئیس ستاد انتخابات همچنین گفت: کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا با همکاری وزارت بهداشت شیوه نامه بهداشتی برای برگزاری انتخابات تدوین خواهد کرد تا مشکلی در این راستا ایجاد نشود.

عرف همچنین بر لزوم برگزاری جلساتی با محوریت دعوت به همکاری و مشارکت در انتخابات از سوی فرمانداران و بخشداران با احزاب و گروههای سیاسی شهرستانها تاکید کرد و گفت: هرساله سفرهای استانی برای دیدار با اقشار و گروههای سیاسی و مردمی در راستای برگزاری انتخابات داشتیم که این امر با توجه به شرایط کرونایی از این پس مجازی برنامه ریزی می شود و مسئولان استانی نیز باید این موضوعات را پیگیری کنند.

ناصریان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور نیز اشاره کرد: دستور وزیر کشور تخصیص اعتبارات به استانها خصوصا در موضوع انسداد مرزی و آسیب‌های اجتماعی در اولویت قرار دارد. وی افزود: براساس آزمون استخدامی امسال، ۳۴ نفر سهمیه آزاد و ۸ نفر سهمیه بنیاد شهید برای  استانداری اردبیل درنظر گرفته شده است که حتما باید به بدنه فرمانداری ها و بخشداری ها اضافه شوند و این افراد از اردیبهشت سال آینده به کار گرفته خواهند شد اما باید پیش از شروع به کار آموزش های لازم را ببینند و با شرح وظایف خود آشنایی کامل یابند. وی تاکید کرد: استانداری و فرمانداری ها همچنین باید در مدت کوتاهی، وضعیت پستهای بلاتصدی خود را تعیین تکلیف کنند.

جمالی‌نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور نیز با بیان اینکه استان اردبیل یکی از استانهای موفق در حوزه اجرای پروژه های عمرانی بوده است، گفت: در دهه فجر امسال ۴۰۸ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۲هزار و ۸۱۳میلیارد ریال در این استان به بهره برداری رسید. بخش خصوصی هم ۲۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۰هزار و ۱۴۵میلیارد ریال انجام شد. همچنین پروژه های کلنگ زنی این استان نیز با اعتباری بالغ بر ۳هزار و۶۷۴میلیارد ریال انجام شد.

رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری گفت: از ماده ۵۸، ۱۱۵ میلیارد ریال به شهرداری ها برای به پایان رساندن برخی از پروژه ها کمک رسانی شد. همچنین در راستای ماده ۵۶ تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت با کمک شهرداری ها آغاز شده است.

در این نشست، مشاور وزیر و مسئول اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت کشور نیز بر لزوم ارتباط بیشتر فرمانداران و استانداران با مردم و رسانه ها تاکید کرد و گفت: در آستانه انتخابات اهمیت و حساسیت تعامل با افکارعمومی دوچندان است که یکی از نمودهای آن، ارتباط و تعامل سطوح مختلف مدیریتی و سیاسی استان با بخش های مختلف مؤثر در افکار عمومی از جمله رسانه ها است که  این امر می تواند در افزایش مشارکت مردم در انتخابات نیز موثر باشد.

وی در همین زمینه بر ضرورت توجه و اشراف دقیق نسبت به چارچوب های ابلاغی در این عرصه تأکید کرد.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: