متفکر آزاد: دور زدن قانون امکان‌پذیر نیست

کدخبر: 2371236

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: همه بدانند دور زدن قانون در کشوری که افتخار این را دارد که بلافاصله بعد از انقلاب، قانون اساسی را تدوین و تصویب کرده است، امکان‌پذیر نیست.

روح الله متفکر آزاد در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در واکنش به موافقت نامه آژانس بین المللی انرژی اتمی و سازمان انرژی هسته ای کشور طی تذکری شفاهی، گفت: عملکرد دولت، منافع کشور و ملت را تامین نمی کند و متاسفانه گرفتارهای زیادی امروز داریم.

وی اظهار داشت: نقطه ثقل ما رعایت قانون است. اگر قانونی که مجلس تصویب کرده است به این راحتی دور زده شود، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مقام معظم رهبری با اطمینان و اعتماد از این قانون حمایت فرمودند و امیدها در دل مردم برای بازپس گیری حقوق ملت روشن شد و اکنون هر پالسی که به بیگانگان داده شود که این قانون قابل دور زدن است، خیانت آشکار است.

متفکر آزاد تاکید کرد: نمایندگان مجلس باید به صورت منطقی و قانونی از حق مجلس و رأی خود حمایت کنند و اگر دولت به ما نشان دهد که نمی خواهد به قانون عمل کند، ما دولت را پاسخگو می کنیم و یکی از مراحل آن استفاده از حق قانونی ماده ۲۳۴ است و دولت و هر عاملی را که از اجرای قانون استنکاف کند، به قوه قضائیه معرفی می کنیم.

وی گفت: همه بدانند دور زدن قانون در کشوری که افتخار این را دارد که بلافاصله بعد از انقلاب، قانون اساسی را تدوین و تصویب کرده است، امکان پذیر نیست.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه عملکرد دولت در این سال ها بیشتر مصرف داخلی داشته است و خروجی آن منافع ملت را تامین نکرده است، تصریح کرد: برای دفاع از قانون و مردم سالاری دینی، امروز اقتدار مجلس را با دفاع از مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع ملت ایران نشان خواهیم داد.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: