مجلس جای بیان شعارهای سیاسی دولتمردان نیست

کدخبر: 2371496

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مباحث نمایندگان درباره بودجه کاملاً فنی و کارشناسی است و اینجا محلی برای طرح شعارهای سیاسی از سوی دولتمردان نیست.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی،گفت: دولت ۹۰ هزار میلیارد تومان را در لایحه بودجه جهت پرداخت بدهی های خود آورده است در حالی که کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۵۰ هزار میلیارد تومان را تحت عنوان پرداخت بدهی های دولت در لایحه بودجه قرار داده است.

وی بیان کرد: در شرایطی که فقط بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی ۳۲۰ هزار میلیارد تومان است، جای تعجب دارد که دولت در لایحه بودجه سال آینده فقط ۹۰ هزار میلیارد تومان را برای پرداخت بدهی های خود در نظر گرفته است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت حمایت از معلولان، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی قانون حمایت از معلولان را به تصویب رساند اما متاسفانه دولت تاکنون این قانون را به خوبی اجرا نکرده است و باید این قانون به صورت کامل اجرا شود.

سلیمی اظهار داشت: همچنین دولت باید پاسخ دهد به چه دلیل همسان سازی حقوق بازنشستگان را که در قانون برنامه ششم توسعه به تصویب رسیده است اجرا نمی کند و علاوه بر این بودجه مناسبی را برای رتبه بندی معلمان در سال آینده در نظر نگرفته است.

وی اظهار داشت: آیا دولتمردان می دانند که امروز به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی چه رقمی پرداخت می شود؟ سوال ما این است که چرا در لایحه بودجه به این موضوع توجه نشده و بودجه حمایت از این افراد افزایش پیدا نکرده است؟

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی خطاب به نماینده دولت، گفت: مجلس جای طرح شعارهای سیاسی نیست و مباحث ما درباره بودجه کاملاً فنی و کارشناسی است و آقایان دولت به یاد داشته باشند که چه بودجه ای را به مجلس ارائه دادند و پشت تریبون مجلس هم چه مباحثی را مطرح کردند.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: