تخصیص ۳۰ هزار میلیارد تومان برای نوسازی نیروگاه‌ها و تاسیسات فرسوده شبکه برق

کدخبر: 2371569

مجلس به دولت اجازه داد تا با فروش اموال و دارایی‌های خود تا سقف 300 هزار میلیارد ریال نسبت به اجرای طرح‌های تملک دارایی و سرمایه‌ای و نوسازی شبکه‌های فرسوده برق اقدام کند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 11 اسفند) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400، با  بند الحاقی 1 تبصره 2 ماده واحده این لایحه موافقت کردند.

براساس این بند الحاقی؛

به دولت اجازه داده می شود تا سقف سیصد هزار میلیارد ریال از منابع حاصل از فروش بنگاه ها، سهام، سهم الشرکه، اموال، املاک، دارائی ها و حقوق مالی متعلق به دولت و موسسات و شرکت های دولتی تابعه و وابسته را بابت اجرا و تکمیل طرح های تملک دارائی سرمایه ای و همچنین طرح های نوسازی و بازسازی نیروگاه ها و تاسیسات فرسوده شبکه برق و تسویه دیون و تعهدات قانونی دولت و دستگاههای اجرایی ناشی از اجرای این قانون و یا قوانین بودجه سالهای قبل را به اشخاص حقیقی و حقوقی دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی، تعاونی، خصوصی به ویژه پیمانکاران، مشاوران، سازندگان تجهیزات طرح های تملک دارائی های سرمایه ای، قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی پرداخت و یا به طور مستقیم واگذار و تهاتر کند.

تعیین دیون و تعهدات موضوع این بند با اعلام بالاترین مقام دستگاه اجرائی ذیربط و تائید سازمان حسابرسی بر عهده وزارت امور اقتصادی و دارائی است.

حکم این بند بر حکم ماده(29) و جزء(4) ماده(6) قانون اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی در سال 1400 حاکم است.

 

منبع: فارس
ارسال نظر: