دفاع مدنی عربستان از حمله موشکی به جیزان خبر داد

کدخبر: 2371644

دفاع مدنی عربستان بامداد سه شنبه حمله موشکی نیروهای یمنی به جیزان در جنوب این کشور را تایید کرد.

دفاع مدنی عربستان بامداد سه شنبه حمله موشکی نیروهای یمنی به جیزان در جنوب این کشور را تأیید کرد.

بر اساس این گزارش، سازمان دفاع مدنی عربستان در بیانیه ای از اصابت یک فروند موشک به منطقه جیزان خبر داد.

این سازمان همچنین اعلام کرد که در پی این حمله موشکی ۵ نفر زخمی شدند.

منابع خبری پیش از این از شنیده شدن صدای انفجار در منطقه جیزان خبر داده بودند.

برخی منابع محلی سعودی همچنین مدعی رهگیری و انهدام یک موشک بالستیک توسط پدافند هوایی عربستان در آسمان جیزان شدند.

این در حالی است که «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری به تشریح جزئیات عملیات نیروهای یمنی در خاک عربستان سعودی پرداخت. نام این عملیات «توازن الردع الخامسه» (موازنه بازدارندگی پنجم) بود که با پهپاد و موشک بالستیک به طور مشترک انجام شد.

وی اظهار داشت: نیروهای هوایی و موشکی با یاری خداوند متعال یک عملیات تهاجمی بزرگ و مشترک را به سمت عمق عربستان انجام دادند. این عملیات با یک موشک بالستیک (ذوالفقار) و ۱۵ هواپیمای بدون سرنشین از جمله ۹ هواپیمای بدون سرنشین صماد ۳ انجام شد که مکان‌های حساس در پایتخت دشمن سعودی، ریاض را هدف قرار دادند.

یحیی سریع در ادامه گفت: ۶ هواپیمای بدون سرنشین قاصف k۲ اماکن نظامی را در مناطق أبها و خمیس مشیط هدف قرار دادند و به لطف خدا این ضربه دقیق بود. عملیات خاص از عصر شنبه تا صبح ادامه داشت. نیروهای مسلح یمن تأیید می‌کنند که عملیات آنها ادامه دارد و تا زمانی که تجاوز و محاصره بر کشور ما ادامه یابد، گسترش خواهد یافت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: ما همچنین برای همه ساکنان آن مناطق دوباره یادآوری می‌کنیم که از همه سایت‌های نظامی و فرودگاه‌ها که ممکن است برای اهداف نظامی استفاده شود، دوری کنند.

ائتلاف سعودی شب گذشته مدعی انهدام یک فروند موشک بالستیک ارتش یمن بر فراز شهر ریاض شد و کاربران توئیتر نیز از شنیده شدن صدای انفجار در شهر ریاض خبر دادند. ویدئوهایی نیز بین کاربران دست به دست شد که فعال شدن سامانه‌های موشکی ساخت آمریکا (پاتریوت) را نشان می‌داد.

پس از این حمله، فعالیت فرودگاه‌های شهرهای ریاض (مرکز) و جده (غرب) و تمامی پرواز هواپیماها بر فراز آسمان عربستان متوقف شد.

اما در مقابل نیز ائتلاف سعودی بامداد امروز در یک حمله پهپادی به یک منزل مسکونی در شهر الحدیده در غرب یمن، پنج تن از اعضای یک خانواده از جمله یک کودک را به شهادت رساند.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: