آتش سوزی در گمرک «فراه» در مرز ایران و افغانستان

کدخبر: 2371823

امروز در گمرک «فراه» در مرز ایران و افغانستان آتش‌سوزی رخ داد. تیم‌های آتش نشانی از ایران برای اطفای حریق اعزام شدند.

ساعاتی پیش آتش‌سوزی در گمرگ شیخ ابونصر فراهی در ولایت فراه به‌وقع پیوست.

بازرگانان می‌گویند تانکرهای مواد نفتی یکی از تاجران آتش گرفته و تاکنون دو تانکر مواد نفتی این تاجر سوخته است، اما آتش هنوز مهار نشده است.

«تاج محمد جاهد» والی فراه گفت: حوالی ساعت 12 و نیم ظهر امروز شنبه آتش سوزی در منطقه مرزی میل 78 فراه صورت گرفته است که آتش تنها در منطقه ذخایر مواد نفتی بازرگانان شعله ور شده و تاکنون 4 ذخیره مواد نفتی سوخته است.

وی افزود: پس از آغاز آتس‌سوزی تمام منابع در فراه برای مهار آتش بسیج شده و از سوی دیگر با هماهنگی وزارت خارجه و همکاری والی خراسان جنوبی و سرکنسولگری ایران در هرات تا لحظاتی دیگر گروه‌های آتش‌نشانی ایرانی به این منطقه اعزام می‌شوند.

والی فراه تاکید کرد که آتش تنها در منطقه ذخایر مواد نفتی بازرگانان شعله‌ور شده و به تاسیسات گمرکی و خودروهای ترانزیت آسیبی نرسیده است.

وی بیان داشت که مسوولان گمرک به سرعت برای پیشگیری از گسترش آتش سوزی تمام خودورهای باربری و ترانزیت را به مناطق امن انتقال دادند.

طی دو هفته اخیر، این دومین بار است که در گمرک فراه آتش‌سوزی صورت می‌گیرد.

در ۲۵ ماه بهمن، آتش‌سوزی مهیب در گمرک اسلام قلعه هرات رخ داد. بر اساس آمار اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در این آتش‌سوزی دود هوا شد.

خان‌جان الکوزی، معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان، در جریان سفرش به ولایت هرات تأکید کرده بود که باید امکانات برای مهار آتش‌سوزی‌ها در گمرکات کشور افزایش پیدا کند.

منبع: العالم
ارسال نظر: