واردات ۱۰ میلیارد دلاری ایران از کشورهای ۱+۵

کدخبر: 2371883

براساس آمارهای گمرک ایران، در ۹ماهه امسال حجم مبادلات تجاری ایران و کشورهای ۱+۵ حدود ۱۷ میلیارد و ۱۰۳ میلیون دلار بوده که نسبت به رقم ۱۹ میلیارد و ۷۰۱ میلیون دلاری ۹ماهه سال گذشته کاهش بیش از ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

براساس آمارهای گمرک ایران، در ۹ماهه امسال حجم مبادلات تجاری ایران و کشورهای  ۱+۵ حدود ۱۷ میلیارد و ۱۰۳ میلیون دلار بوده که نسبت به رقم ۱۹ میلیارد و ۷۰۱ میلیون دلاری ۹ماهه سال گذشته کاهش بیش از ۱۳ درصدی را نشان می‌دهد.

براساس این آمارها، در سال جاری حجم واردات ایران از کشورهای  ۱+۵ حدود ۱۰ میلیارد و ۱۷۲ میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به رقم مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۳.۱ درصدی دارد

637506147575686052

در بخش واردات، به‌جز کشور انگلیس که واردات ایران از این کشور رشد ۱۷/۶ درصدی داشته، واردات از ۵ کشور دیگر کاهش قابل توجه داشته که بیشترین آن مربوط به آمریکا با ۴۳/۷ درصد و فرانسه با ۳۹/۵ درصد است.

در بخش صادرات نیز طی ۹ماهه امسال حجم صادرات ایران به ۶ کشور حدود ۶ میلیارد و ۹۳۰ میلیون دلار بوده که نسبت به ۹ماهه سال گذشته کاهش ۱۳/۴ درصدی داشته است.

در سال جاری صادرات ایران به روسیه و آلمان به ترتیب با ۲۱/۹ درصد و ۱۴/۲ درصد، بیشترین رشد را داشته و صادرات به ۴ کشور دیگر کاهش چشمگیری داشته که بیشترین آن مربوط به آمریکا با ۶۲/۵ درصد و فرانسه با ۳۲/۶ درصد بوده است.

 

منبع: نود اقتصادی
ارسال نظر: