طرح جدید مجلس برای افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون‌های استخدامی

کدخبر: 2371931

نماینده مردم نیشابور در مجلس از کلید خوردن طرح جدید مجلس برای افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی، خبر داد.

احسان ارکانی نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی از طرح جدید جمعی از نمایندگان تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی، خبر داد.

وی در توضیح محور اصلی طرح افزایش سن داوطلبان آزمون استخدامی ، اظهار کرد:بسیاری از متولدین دهه 60 که جویای کار هستند، به دلیل اینکه سن آنها بیشتر از 35 سال است امکان شرکت در آزمون‌های استخدامی را ندارند، لذا طبق این طرح در تلاش هستیم سقف مجاز بودن شرکت کنندگان در آزمون‌های استخدامی را از 35 سال به 40 سال افزایش دهیم.

نماینده مردم نیشابور در مجلس در همینراستا، افزود: طرح افزایش حداکثر سن دواطلبان امزمون‌های استخدامیبه هیئت رئیسه ارائه شده و در حال حاضر به کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون تخصصی ارجاع شده است.

ارکانی با بیان اینکه پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه طرح افزایش حداکثر سن داوطلبان آزمون‌های استخدامی در کمیسیون اجتماعی با حضور مسئولان مربوطه بررسی می‌شود، گفت: در صورتی که طرح مذکور در کمیسیون اجتماعی تصویب شود ، گزارش آن جهت بررسی در جلسه علنی تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود.

در حال  حاضر سقف مجاز برای شرکت در آزمون‌های استخدامی دستگاه‌های اجرای 35 سال است.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: