پروژه امارات برای تحقق اهداف تل‌آویو در عراق

کدخبر: 2372249

یکی از تحلیلگران سیاسی عراقی از دخالت گسترده امارات به ویژه پس از عادی سازی روابط ابوظبی با تل آویو در عراق پرده برداشت و رژیم صهیونیستی را در ورای طرحی با هدف ترسیم نقشه سیاسی در عراق همسو با اهداف صهیونیست‌ها دانست.

«صباح الطائی» تحلیلگر سیاسی عراقی اعلام کرد: دخالت امارات در عراق در ورای آن طرح‌های صهیونیستی است تا نقشه سیاسی کشور را تغییر دهند و آنرا همسو با سیاست‌های رژیم صهیونیستی در منطقه کند.

وی افزود: سئوالاتی که «قیس الخزعلی» درباره دخالت امارات و نقش اطلاعاتی آن مطرح کرده است و تلاش امارات برای سیطره بر اطلاعات عراق، تاکیدی بر این است که اطلاعات به نیروهای آمریکایی درباره مواضع حشد شعبی و حرکت نیروهای آن داده می‌شود.

الطائی تاکید کرد: امارات قبلا هم در پرونده عراق مداخله کرده است؛ اما اخیرا و پس از عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، دخالتش گسترده‌تر شده است و این حجم طرح صهیونیستی که به دنبال پیاده کردن آن از طریق امارات است را نشان می‌دهد تا نقشه سیاسی عراق را برهم بزند و آنرا مطابق طرح رژیم صهیونیستی در منطقه کند.

این تحلیلگر عراقی در ادامه تاکید کرد: برگزاری انتخابات به مثابه چالش میان نیروهای وطن پرست و مزدوران امارات و صهیونیستهاست.

خشم نمایندگان عراق از سکوت دولت در قبال نادیده گرفته شدن حاکمیت عراق

نمایندگان فراکسیون های مختلف پارلمانی عراق از سکوت دولت و عدم اتخاذ هر اقدامی در قبال نقض مکرر حاکمیت به شدت انتقاد کردند و این را عامل ارتکاب جنایات بیشتر در عراق دانستند.

«عباس الزاملی» نماینده فراکسیون بدر اعلام کرد: عدم اتخاذ هر اقدامی از سوی دولت در قبال اقدامات آمریکا به مثابه سوق دادن آن به سوی جنایات بیشتر علیه حشد شعبی است.

«محمد کریم» از فراکسیون صادقون هم اعلام کرد: ادامه نقض حاکمیت عراق و اقدامات آن علیه حشد شعبی و عدم بازخواست آن یا اقدامی که حقوق عراق را تضمین کند، سبب خواهد شد که آمریکا به اقدامات بیشتری علیه نیروهای امنیتی دست بزند.

«باسم خزعل» نماینده مستقل پارلمان عراق هم گفت: دولت و احزاب فقط موضع گیری صرف دارند و محکوم می‌کنند بدون اینکه تحرک بازدارنده‌ای به منظور ممانعت از تکرار این اقدامات، انجام دهند.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: