روسیه: آمریکا دیپلماسی بلندگویی را کنار بگذارد

کدخبر: 2372392

سفارت روسیه در واشنگتن می گوید اتهام مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در ادامه تبلیغات سوئی است که در راستای اهریمنی جلوه دادن دولت مسکو انجام می شود و هیچ اعتباری ندارد.

سفارت روسیه در واشنگتن در بیانیه‌ای به ادعای دولت جدید آمریکا مبنی بر دخالت مسکو در انتخابات ۲۰۲۰ این کشور واکنش نشان داد و گفت هیچ شاهدی برای اثبات این اتهام وجود ندارد.

در این بیانیه می‌خوانیم: سند ارائه شده از سوی جامعه اطلاعاتی آمریکا مجموعه جدیدی از اتهامات بی اساس است مبنی بر اینکه روسیه در روند سیاست داخلی ایالات متحده مداخله کرده است. این اتهامات به طور یکجانبه و از سوی نهادهای اطلاعاتی آمریکا تائید شده و مبتنی بر هیچ واقعیت یا شواهد مستدلی نیست.

سفارت روسیه افزود: دولت واشنگتن به استفاده از «دیپلماسی بلندگویی» در راستای تبلیغ علیه روسیه و نشان دادن چهره‌ای منفی از این کشور ادامه می‌دهد. رویکرد دولت بایدن مغایر با پیشنهاد ما مبنی بر گفتگوی متقابل و محترمانه در تلاش برای حل مسائل مهم است.

به گزارش مهر، اداره اطلاعات ملی ایالات متحده روز سه‌شنبه در یک گزارش روسیه و چند کشور و گروه دیگر از جمله ایران، کوبا، ونزوئلا، چین و جنبش حزب الله لبنان «را به تلاش برای اعمال نفوذ و اثرگذاری بر روند انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا» متهم کرد.

اداره اطلاعات ملی آمریکا در این گزارش مدعی شد که این کشورها به یک «عملیات نفوذ سرّی و چند جانبه» دست زده اند که ادعا می‌شود هدف آن «تضعیف» احتمال پیروزی مجدد «دونالد ترامپ» در این انتخابات بدون افزایش مستقیم شانس پیروزی رقیب وی، «جو بایدن» بوده است.

شورای اطلاعات ملی آمریکا در بخش دیگری از این گزارش غیر محرمانه ادعا کرد که سازمان‌های وابسته به دولت روسیه در جریان انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا جنگ خبری را با تکیه بر اخبار جعلی علیه «جو بایدن» نامزد این انتخابات و رئیس جمهور کنونی ایالات متحده به راه انداختند که دستور این جنگ خبری مستقیماً از سوی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه صادر شده بود.

از دیگر اتهاماتی که شورای اطلاعات ملی آمریکا به روسیه در ارتباط با این عملیات نفوذ ادعایی وارد می‌کند می‌توان به تلاش مسکو برای بدنام کردن جو بایدن و حزب دموکرات در این انتخابات، حمایت از دونالد ترامپ، تضعیف اعتماد عمومی به روند انتخابات و تشدید اختلاف‌های اجتماعی و سیاسی در درون جامعه ایالات متحده نام برد.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: