۶ میلیون تن کالای دپو شده در گمرک

کدخبر: 2373072

معاون قضائی دادستان کل کشور با اشاره به رسوب ۶ میلیون تن کالای اساسی در گمرکات بنادر کشور، گفت: این کالاهای اساسی باید به فوریت ترخیص شود.

سعید عمرانی در حاشیه بازدید از یک واحد بزرگ صنعتی در شهرستان ساوجبلاغ در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در مورد دپوی نزدیک به ۶ میلیون تن کالای اساسی در گمرک و تبعات آن بر قیمت کالاهای اساسی در بازار، اظهار داشت: در این زمینه بخشنامه‌ای به دادستان‌های بندرعباس، بندر انزلی، چابهار، امیر آباد گرکان و یک شهر دیگر صادر شده است.

وی افزود: دادستان‌های این ۶ شهر بر نحوه ترخیص این اقلام اساسی نظارت و برخورد می‌کنند که صاحبان کالا سریعاً به گمرکات جهت ترخیص مراجعه کنند.

معاون قضائی دادستان کل کشور با بیان اینکه صاحبان این کالاها نباید خدای نکرده از گمرک برای احتکار و نگهداری کالا استفاده کنند، بیان کرد: صاحبان این کالاها باید سریعاً نسبت به تعیین و تکلیف این میزان کالای موجود در بنادر اقدام کنند.

عمرانی با اشاره اینکه حدود ۶ میلیون تن کالا در گمرکات کشور رسوب کرده اس که باید به فوریت تخلیه شود، عنوان کرد: تخلیه و عرضه این کالا نسبت به کاهش قیمت این کالا تأثیر به سزایی دارد و امروز دستورات لازم در این زمینه صادر شد.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: