با حضور رییس جمهور؛

مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران- شمال افتتاح شد

کدخبر: 2377238

مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

نسیم آنلاین: مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال صبح پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۲ با حضور رئیس جمهور، وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مستضعفان، افتتاح شد.

مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال که صبح امروز افتتاح شد، دوآب شهرستانک در استان البرز را به پل زنگوله در استان مازندران متصل می کند و با بهره برداری از آن، ۳۰ دقیقه از زمان سفر کاسته می‌شود.

این مسیر شامل ۱۷ رشته تونل و ۹ دستگاه پل به طول ۱۹.۷ کیلومتر است و ۸۶ درصد آن از تونل ها و گالری ها عبور می کند. برای احداث مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال، به ارزش روز، ۱۷ هزار میلیارد تومان هزینه شده و به نسبت جاده چالوس، ۵ کیلومتر از مسیر را کوتاهتر می‌کند.

با بهره برداری از این مسیر و حذف پیچ و خم‌های جاده چالوس، احتمال وقوع سوانح جاده ای به میزان قابل توجهی کاسته شده و سالانه ۱۲.۵ میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی می‌شود.

کاهش آلاینده‌ها به میزان ۵۱۱ تن در سال و همچنین کاهش استهلاک وسائل نقلیه عبوری، از دیگر ویژگی های تردد مسافران در این مسیر است. برای ساخت این مسیر از قطعه ۲ آزادراه تهران-شمال، روزانه بالغ بر ۳۰۰۰ نفر فعالیت داشتند و ۱.۱ میلیون متر مکعب علمیات کوهبری، ترانشه، سنگبرداری و خاکریزی در آن انجام شده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر: