برگزاری فصل جدید لیگ فوتبال با VAR

کدخبر: 2377284

وزیر ورزش در زمینه نصب VAR در استادیوم‌ها اظهار کرد: این موضوع را به تاج واگذار کردیم و اقدامات خوبی انجام و به نتایجی نیز رسیده‌اند و به من قول‌هایی نیز داده‌اند. ظاهرا در فصلی که پیش رو داریم قرار است از VAR نیز استفاده کنند.

نسیم آنلاین: حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان پس از بازدید از عملیات بازسازی ورزشگاه آزادی اظهار کرد: دوومیدانی نیاز به یک استادیوم مجهز و استاندارد دارد، در تهران فقط آفتاب انقلاب را داریم که از لحاظ دسترسی و تجهیز امکانات نیاز به اقداماتی دارد که امیدوارم استادیوم آزادی این مهم را فراهم کند. حدود ۷۲ زون در آزادی وجود دارد که تمام این پلکان‌ها و زون‌ها نیاز به بازسازی و ترمیم دارد که امیدوارم با مدیریت خوب شرکت توسعه بتوانیم همزمان با عملیات اجرایی و عمرانی بتوانیم میزبان رقابت‌های ورزشی به ویژه فوتبال باشیم.

وی گفت: معمولا در دنیا برای انجام کار عمرانی استادیوم خود را تعطیل می‌کنند و سپس مسابقات برگزار می‌کنند اما ما از همکاران شرکت توسعه و مدیریت آزادی خواهش کردیم که همزمان با برگزاری رویدادها عملیات اجرایی را نیز انجام دهیم. واقعیت این جا یک تصمیم انقلابی و اراده قوی نیاز داشت که با نشستی که با هیات دولت داشتیم رییس جمهور و مخبر قول هر گونه حمایت را به ما دادند و کار را شروع کردیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: برنامه ریزی می‌کنیم که منابع مالی آن نیز تامین شود البته با قول مساعدی که از هیات دولت داریم امیدوارم منابع زودتر محقق شود.

سجادی افزود: این استادیوم و سایر قسمت‌های مجموع ورزشی آزادی مایه افتخار است که چنین امکاناتی در کشور وجود دارد. هنر ما در حفظ و نگهداری و به روزرسانی این مجموعه است.

وی در پاسخ به این پرسش که تصور می‌کنید بازسازی آزادی چه قدر طول بکشد؟ تصریح کرد: به من گفتند که کل مجموع آزادی را در ۳ تا ۴ سال ساخته‌اند حالا بازسازی سکوها می خواهد ۳ سال زمان ببرد به دلیل کندی کار زمان بندی که پیش‌بینی کرده‌اند اگر بیشتر از یک شیفت کار کنند و منابع هم تامین شود امکان دارد بازسازی سکوها بعد از یک سال و اندی نیز به پایان برسد.

وزیر ورزش و جوانان اضافه کرد: قرار است یک هویت جدید برای آزادی در نظر گرفته و پیاده شود. امیدوارم با درایت و صبوری علاقمندان به ورزش، فدراسیون‌ها به ویژه فدراسیون فوتبال و باشگاه‌هایی که از مجموع استفاده می‌کنند حدود یک سال و نیم آینده شاهد اتفاقات خوبی در آزادی باشیم. سعی بر این است که مجموع ورزشی تعطیل نشود و در جریان بازسازی رویدادهای خود را نیز برگزار کنیم.

سجادی همچنین در خصوص استادیوم ورزشی تختی نیز گفت: این استادیوم مشکلات خاص خود را دارد در این استادیوم نیز در خصوص سکوها و بالای سکوها و نوع سازه آن که معلق است آن جا هم نیاز به مقاوم‌سازی و ایمنی دارد. چمن و پیست این مجموعه در حال بازسازی است. البته چون تردد در این مجموعه زیاد می‌باشد نیاز به تدابیر امنینی دارد. اگر استادیوم تختی از نظر فنی پاسخگوی نیاز سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال باشد هر زمان آماده بهره‌برداری شد در اختیار فوتبال قرار می‌گیرد و تحت نظر اداره کل ورزش و جوانان استان تهران و وزارت ورزش و جوانان است.

وی در زمینه نصب VAR در استادیوم‌ها نیز اظهار کرد: این موضوع را به تاج واگذار کردم اقدامات خوبی انجام دادند و به نتایجی نیز رسیده‌اند و به من قول‌هایی نیز داده‌اند. ظاهرا در فصلی که پیش رو داریم قرار است از VAR نیز استفاده کنند. البته اگر مجدد با مشکل مواجه نشویم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: در جریان هستم که تاج اقداماتی در خصوص VAR انجام داده‌اند و بررسی‌های خوبی نیز صورت گرفته و قرار بود در نیمه فصل دوم قبلی این کار صورت بگیرد که نشد. قولی که فدراسیون فوتبال به من دادند گفتند که برای فصل بعدی فوتبال قرار است از کمک داور ویدیویی در رقابت‌های فوتبال بهره‌مند شویم. شرکت توسعه نیز علاقمند است این اتفاق رخ دهد.

سجادی همچنین در خصوص حضور تماشاگران در سکوها افزود: وزارت ورزش، شرکت توسعه، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ همه مصمم هستیم که هوادار و کسی که علاقمند است تا یک رویداد ورزشی را ببیند بلیتی که تهیه می‌کند نگران نباشد که اگر دیر برسد صندلی او را فرد دیگری اشغال کند. یا این که چند دقیقه از صندلی که نشسته خارج شود وقتی برگردد ببیند فرد دیگری روی صندلی او نشسته است و سبب اوقات تلخی شود. به دنبال این هستیم که این نظم در آزادی برقرار شود.

وی در پایان در خصوص نقل و انتقالات فوتبال نیز گفت: در این زمینه براساس سقف و اعتباراتی است که فدراسیون فوتبال اعلام کرده و کلیه همکارانم را ملزم کرده‌ام که در این خصوص یک ضمانت اجرایی درست کنند و خودمان به فدراسیون فوتبال کمک کنیم. در حقیقت یک دستورالعملی که به فدراسیون فوتبال انضباط مالی و عدالت می‌دهد. خودمان را در کنار فدراسیون فوتبال ملزم می‌دانیم که خود فدراسیون و هیات‌ها این انضباط مالی را رعایت کنند. اگر قرار باشد به این انضباط مالی خدشه‌ای وارد شود و بی‌انضباطی را رقم بزنند ما مخالف هستیم.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: