پلمب ۱۸۰۰ بنگاه املاک در سطح کشور

کدخبر: 2377502

نماینده وزیر راه‌وشهرسازی در ساماندهی بازار املاک و مستغلات گفت: تاکنون در سطح کشور ۱۸۰۰ بنگاه املاک پلمب شده و این مهم بروزرسانی خواهد شد.

نسیم آنلاین: به نقل از پایگاه خبری وزارت راه‌وشهرسازی (زنجان)، بهادر اکبرزاده شامگاه روز گذشته (۳۱ تیرماه) در حاشیه سفر به زنجان، با بیان اینکه در راستای کنترل بازار مسکن بازرسی از بنگاه املاک انجام می‌شود، اظهار کرد: از زمان تشکیل کارگروه تنظیم و کنترل بازار املاک و مستغلات تاکنون بیش از ۳۰۰۰ بازدید در سطح استان تهران از مشاوران املاک انجام گرفته که ۷۰۰ بنگاه املاک پلمب شده است.

وی با بیان اینکه فعلا آمار دقیقی از بازرسی مشاوران املاک در سطح کشور نداریم و به‌زودی اعلام می‌شود، اظهار کرد: در سطح کشور تاکنون ۱۸۰۰ بنگاه املاک پلمب شده و تا آخر شهریورماه این آمار به طور دقیق بروزرسانی و اعلام می‌شود.

نماینده وزیر راه‌وشهرسازی در ساماندهی بازار املاک و مستغلات با بیان اینکه معاونت بازرسی مشاوران املاک در سطح وزارت راه‌وشهرسازی تازه تاسیس و نوپا است، تاکید کرد: همکاری برخی ادارات به نسبت خوب است ولی عدم همکاری برخی از ارگان‌ها به علت خلاء قانونی نیست بلکه به علت مصوبات داخلی است که در کارگروه این مشکل به زودی حل خواهد شد.

اکبرزاده، با بیان اینکه در سطح استان زنجان ۱۱۶۰ بنگاه املاک وجود دارد، افزود: از این تعداد ۶ درصد معادل ۹۳ بنگاه معاملات املاک فاقد پروانه کسب است و در همین خصوص در سطح کشور هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم و باید آمار جامع تکمیل شود و به محض آماده شدن اعلام خواهد شد.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: