رییس سازمان هواپیمایی:

نرخ بلیط هواپیما در اربعین ۸ میلیون تومان مصوب شد

کدخبر: 2377666

رییس سازمان هواپیمایی گفت: قیمت مصوب پروازهای نجف و بغداد از مبدا تهران برای اربعین امسال به صورت رفت و برگشت هشت میلیون تومان تعیین شد.

نسیم آنلاین: «محمد محمدی بخش» در نشست اربعین در وزارت راه و شهرسازی افزود: ۲۵۷ هزار زائر اربعین سال گذشته از طریق حمل و نقل هوایی جابه جا شدند و امسال از تعداد بیشتری از فرودگاه ها پروازهای اربعین انجام خواهد شد.

به گفته محمدی بخش، ۱۵۰ پرواز هفتگی هم اکنون به مقصد عراق در حال انجام است که در آستانه ایام اربعین افزایش خواهد داشت.

رییس سازمان هواپیمایی درباره قیمت پروازهای اربعین گفت: قیمت هندلینگ سوخت و پارکینگ در فرودگاه های نجف و بغداد گران است و به نسبت افزایش هزینه ها در فرودگاه های عراق، با رایزنی با شرکت‌های هواپیمایی بلیت های رفت و برگشت به نجف و بغداد از مبدا تهران را به صورت رفت و برگشت هشت میلیون تومان مصوب شد.

وی ادامه داد: این رقم از فرودگاه مشهد یک‌میلیون ‌و۵۰۰ هزار تومان بیشتر است.

نرخ بلیت قطارها در ایام اربعین گران نمی شود

در این مراسم، «میعاد صالحی» مدیرعامل راه آهن ایران اظهار داشت: نرخ بلیت قطارها در ایام اربعین گران نمی شود و مسافران می توانند در مسیرهای ریلی منتهی به مرزهای عراق با قیمت فعلی بلیت تهیه کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره چگونگی تامین ناوگان اربعین با وجود کسری لکوموتیو و واگن‌ مسافری، گفت: تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان بدهی به جا مانده از دولت گذشته فقط برای تعمیرات ناوگان بوده است و با این حال در دولت جدید لکومتیوهای مسافری را باید به مدار سیر اضافه کنیم.

صالحی گفت: پارسال با ۴۳ درصد افزایش جابه جایی مسافر ریلی رکودشکنی کردیم.، در چهار ماهه امسال نیز ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر جابه جایی مسافر داشتیم که نشان دهنده تلاش راه آهن برای پاسخ به تقاضای سفر ریلی است.

«سعید چلندری» مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی نیز در این مراسم گفت: ترمینال سلام مختص پروازهای زیارتی است و ۸۰ درصد از پروازهای اربعین سال گذشته از شهر فرودگاهی امام انجام شد.

وی گفت: امسال آمادگی داریم تا ۲۵۰ هزار زائر اربعین را پذیرش کنیم و آمادگی پذیرش پارک ۶ هزار خودرو در پارکینگ فرودگاه وجود دارد.

نخجوانی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز در این مراسم گفت: از ۵۳ فرودگاه زیرمجموعه شرکت، پارسال در ۲۰ فرودگاه عملیات اعزام زائران انجام شد و امسال این عدد به ۲۵ فرودگاه ارتقا یافته است.

وی بیان داشت: آمادگی داریم در چارچوب این ۲۵ فرودگاه، با رفع نواقص فرودگاهی از زائران به مقصد عراق استقبال کنیم.

«شمس الدین فرزادی پور» مدیرعامل هواپیمایی هما نیز در این مراسم گفت: با ظرفیتی بیش از سال گذشته که تا ۲۵ درصد خواهد بود، امسال در خدمت زائران اربعین خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: شرایط برای فروش بلیت ایران ایر در نجف هم در نظر گرفته شده است تا مسافران هنگام برگشت با مشکل تهییه بلیت مواجه نباشند.

«داریوش امانی» رییس سازمان راهداری نیز در این مراسم درباره سهیمه سوخت و لاستیک ناوگان اربعین گفت: در حال رایزنی برای تامین لاستیک و سوخت هستیم.

وی همچنین درباره قیمت بلیت اتوبوس اربعین بیان داشت: درحال رایزنی با صنف حمل و نقل هستیم و هنوز قیمت مصوب اتوبوس‌ها مشخص نیست. تاکنون نیز دولت عراق برای اجازه تردد خودروهای شخصی اجازه ای صادر نکرده است.

منبع: ایرنا
ارسال نظر: