گفت‌وگوی ۹۰ دقیقه‌ای امیرعبداللهیان و بن‌سلمان

کدخبر: 2377790

وزیر خارجه کشورمان گفت‌وگوی دیروزش با بن سلمان، ولیعهد عربستان را صریح، بی‌پرده، سودمند و نتیجه‌بخش، مبتنی بر سیاست همسایگی عنوان کرد.

نسیم آنلاین: حسین امیرعبداللهیان در صفحه اجتماعی ایکس نوشت: صبح امروز با امیر محمد بن‌ سلمان ولیعهد عربستان‌ سعودی، به مدت ۹۰ دقیقه در جده دیدار داشتیم. گفت‌وگوی صریح، بی‌پرده، سودمند و نتیجه‌بخش، مبتنی بر سیاست همسایگی. با اراده روسای دو کشور، بر مناسبات دوجانبه پایدار در همه زمینه‌ها تاکید شد. در منطقه بر«امنیت و توسعه برای همه» اتفاق نظر داریم.

وزیر امور خارجه کشورمان که در روز ۲۶ مردادماه در راس هیاتی وارد عربستان شد در ادامه رایزنی‌های خود با مقامات عربستان سعودی، امروز (جمعه) با «محمدبن سلمان» ولیعهد این کشور در شهر «جده» دیدار رایزنی کرد.

خبرگزاری رسمی عربستان(واس) پس از این دیدار اعلام کرد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان صبح امروز در جده از حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران استقبال کرد.

وزیر خارجه ایران سلام و تحیت سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران را به وی و سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه این کشور ابلاغ کرد.

محمد بن سلمان نیز به امیرعبداللهیان گفت که سلام خود ‌و پادشاه این کشور را به سید ابراهیم رئیسی ابلاغ کند.

در این دیدار به روابط میان تهران و ریاض و فرصت‌های به وجود آمده برای همکاری در آینده و راه‌های گسترش آن پرداخته شد.

دو طرف همچنین درخصوص آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی تبادل‌نظر کردند.

در این دیدار فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان نیز حضور داشت.

از طرف ایران نیز علیرضا عنایتی، سفیر ایران در ریاض و سید محسن مرتضایی ، مدیرکل تشریفات وزارت خارجه و حسن زرنگار ، کاردار سفارت تهران در ریاض حضور داشتند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: