فعالیت تجاری از فردا در مرز مهران تعطیل است

کدخبر: 2377826

فرماندار مهران گفت: بر اساس مصوبه ستاد اربعین استان کلیه فعالیت های تجاری از مرز مهران از فردا ۳۱ مرداد تا ۲۰ شهریورماه تعطیل و ممنوع خواهد بود.

نسیم آنلاین: «علی عباس شفیعی» اظهار کرد: درب‌های خروج در مرز مهران به طرف مرز زرباطیه عراق از ۲ درب به پنج درب افزایش یافته  و بر این اساس مشکلی در تردد زوار برای ورود به کشور عراق در آن طرف مرز هم نخواهیم داشت.

وی گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با طرف عراقی  بخش کنترل گذرنامه مرز رباطیه از سریال خوان به بارکدخوان تغییر یافته و بر این اساس کنترل گذرنامه‌ها در آن سوی مرز به زیر ۱۰ ثانیه کاهش خواهد یافت.

فرماندار مهران تصریح کرد: اتباع خارجی برای سفر به کشور عراق بایستی به مرز چذابه مراجعه  و از مراجعه به مرز مهران خودداری کنند، چرا که کشور عراق از مرز مهران پذیران آنان نخواهد بود.

شفیعی تصریح کرد: از فردا هم بر اساس مصوبه ستاد اربعین استان کلیه فعالیت های تجاری از مرز مهران تا ۲۰ شهریورماه تعطیل و ممنوع خواهد بود.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تا ساعت ۱۰ شب یکشنبه ۲۹ مرداد نیز ۴۹ هزار و ۷۰۰ نفر از مرز مهران و پایانه مرزی شهید سردار حاج قاسم سلیمانی برای زیارت عتبات عالیات تردد داشته اند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: