بایدن: ما نمی‌گوییم که اسرائیل مسئول انفجار بیمارستان نیست

کدخبر: 2378402

رئیس‌جمهوری آمریکا مدعی شد مطابق با اطلاعاتی که وزارت دفاع این کشور به آن دست یافته، رژیم صهیونیستی مسئول انفجار در بیمارستان المعمدانی در غزه نبوده است.

نسیم آنلاین: رویترز نوشت که بایدن با استناد به اطلاعاتی که وزارت دفاع آمریکا به او نشان داده، مدعی است «آن یکی تیم» مسئول جنایت در این بیمارستان بوده است.

بایدن همچنین در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز مدعی شده بود که حمله به بیمارستان کار رژیم صهیونیستی نبوده است.

وزارت بهداشت غزه شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در جنایتی تازه، بیمارستان المعمدانی در مرکز نوار غزه را بمباران کرد و طبق برآوردهای اولیه، بیش از ۵۰۰ تن از فلسطینیان در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به این بیمارستان به شهادت رسیدند.

 نتانیاهو، مدعی است که ارتش این رژیم در جنایت بیمارستان غزه دخالتی نداشته و تلاش کرد تا این بمباران را به گردن نیروهای مقاومت فلسطینی بیندازد که با عملیات طوفان الاقصی، صهیونیست‌ها را به زانو درآورده‌اند.

این در حالی است که پس از این جنایت، یکی از افراد رسانه‌ای نزدیک به نتانیاهو در شبکه اجتماعی ایکس از حمله ارتش رژیم صهیونیستی به این بیمارستان خبر داد اما دقایقی بعد، آن را حذف کرد.

کارشناسان نظامی نیز می گویند گروه‌های فلسطینی موشکی را در اختیار ندارند که بتواند چنین حجمی از تخریب و تلفات را ایجاد کند.

از زمان آغاز عملیات طوفان الاقصی، رژیم صهیونیستی حملات هوایی سنگینی علیه نوار غزه انجام داده و بسیاری از ساختمان‌ها را با خاک یکسان کرده است؛ حملاتی که به آوارگی بیش از یک میلیون نفر از ساکنان این منطقه منجر شده است و در جنایتی تازه هم کشتار بیمارستان المعمدانی را به راه انداخته است.

همچنین جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بامداد امروز به وقت تهران در سخنانی گفت: «در مورد نیاز به کمک‌های بشردوستانه برای ارسال سریع به غزه، خیلی صریح صحبت کردم و اقدامات ممکن است در رابطه با ورود کمک‎ها کمی طول بکشد».

به گزارش الجزیره، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در ادامه افزود: «ما به اسرائیل نگفتیم که در صورت پیوستن حزب‌الله به جنگ، وارد جنگ خواهیم شد».

وی افزود: « ما نمی‌گوییم که اسرائیل مسئول انفجار بیمارستان نیست. من نمی‌گویم که حماس عمدا بیمارستان را بمباران کرد».

منبع: ايسنا
ارسال نظر: