بهداشت غزه: نمی‌توانیم شهدا را دفن کنیم

کدخبر: 2378594

مدیرکل وزارت بهداشت غزه تاکید کرد که بمباران مستقیم رژیم صهیونیستی علیه بیمارستان الشفا در غزه سه روز است که متوقف نشده‌است. سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی در مرکز نوار غزه نیز دستگیری رانندگان آمبولانس توسط اشغالگران را تایید کرد.

نسیم آنلاین: منیر البرش، مدیرکل وزارت بهداشت غزه صبح امروز (شنبه) در گفت‌وگو با المیادین تاکید کرد که اشغالگران می‌خواهند با گرفتن عکسی از خود در کنار بیمارستان الشفا در شهر غزه، به پیروزی خیالی دست یابند.

البرش در سخنان خود فاش کرد که خانواده شهدا به دلیل ناتوانی در بیرون رفتن از بیمارستان، نمی‌توانند فرزندان خود را دفن کنند.

منیر البرش گفت: «اگر زنده بمانیم شنبه یک گور جمعی در مجتمع الشفا برای دفن ۱۰۰ شهید ایجاد می‌کنیم، زیرا نمی‌توانیم برای دفن بیرون برویم.»

البرش با تاکید بر اینکه تنها جایگزین، استقامت است، از آماده سازی «هر ابزار دستی که بتوان برای کمک به بیماران و مجروحان به کار گرفت» خبر داد.

خلیل الدقران، سخنگوی بیمارستان شهدای الاقصی در شهر دیرالبلح در مرکز نوار غزه نیز به المیادین گفت: «نمی‌توانیم به دلیل کمبود دارو به تعداد زیادی از مجروحانی که به بیمارستان می‌رسند، رسیدگی کنیم.»

الدقران توضیح داد که رانندگان آمبولانس‌ها علیرغم هماهنگی با صلیب سرخ بین‌المللی در حین کار در استان‌های نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی دستگیر شدند.

در نتیجه قطعی شبکه‌های ارتباطی نوار غزه در پی اقدامات رژیم اشغالگر با هدف کتمان جنایات خود، چندین بار ارتباط المیادین با سخنگوی بیمارستان غزه قطع شد.

از آغاز تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، رژیم اشغالگر به طور عمدی بیمارستان‌ها و اطراف آن، اتاق مراقبت‌های ویژه در بیمارستان الشفا را بمباران کرده‌است. روز جمعه، تانک‌های رژیم صهیونیستی چندین بیمارستان به نام النصر، بیمارستان کودکان و بیماران سرطانی الرنتیسی، بیمارستان چشم و بیمارستان روانپزشکی را محاصره کردند.

در مورد بیمارستان القدس در تل الهوا در غرب غزه، هلال احمر فلسطین تأکید کرد که تک تیراندازان اشغالگر مستقیماً به روی افرادی که در بیمارستان بودند تیراندازی کردند و از مرگ یک کودک و مجروح شدن 28 فلسطینی خبر دادند که اکثر آنها کودک بودند.

در همین رابطه، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که اشغالگران به سمت اتاق مراقبت‌های ویژه در بیمارستان القدس در جنوب شهر غزه تیراندازی کردند.

دفتر رسانه‌ای دولتی در غزه خواستار بازگشایی فوری و دائمی گذرگاه رفح برای ورود کمک‌های بشردوستانه و پزشکی و سوخت شده و همچنین از کشورهای سراسر جهان خواسته تا اشغالگری را مهار کرده و کشتار آن را متوقف کنند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: