کشتی مرتبط با اسرائیل در سواحل یمن توقیف شد

کدخبر: 2378764

خبرگزاری آسوشیتدپرس خبر داده یک کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی در سواحل عدن یمن توقیف شده است.

نسیم آنلاین: رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس امروز (یکشنبه) به نقل از شرکت اطلاعاتی خصوصی «امبری» خبر داده یک کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی توسط «نیروهای ناشناس» در ساحل عدن در جنوب یمن توقیف شده است.

این شرکت امنیت دریایی انگلیسی گزارش داده که چند نیرو بر روی این کشتی هلی‌برن شده‌اند.

امبرلی می‌گوید نفتکش «سنترال پارک» که تحت مالکیت و مدیریت خطوط کشتی‌رانی «زودیاک» قرار دارد، در خلیج عدن توقیف شده است. گزارش شده این کشتی متعلق به «ایال اوفر» تاجر اسرائیلی است.

آسوشیتدپرس نوشته هنوز مشخص نیست چه طرفی این اقدام را انجام داده و این در حالی است که عدن تحت کنترل دولت مستعفی یمن قرار دارد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌گوید ناوگان پنجم ایالات متحده که در منطقه حضور دارد، سوال این رسانه درباره این اتفاق را بی‌پاسخ گذاشته است.

امبرلی گزارش داده است: «به نظر می‌رسد نیروی دریایی آمریکا درگیر این اتفاق شده و از کشتی‌های دیگر خواسته از این منطقه دور شوند».

روزنامه عبری «یدیعوت آحارونوت» نوشته شرکت زودیاک اعلام کرده کشتی سنترال پارک حامل «فسفریک اسید» بوده و ۲۲ سرنشین داشته است.

توقیف این کشتی مرتبط با رژیم صهیونیستی در حالی است که رسانه‌ها خبر داده بودند شامگاه پنجشنبه و ساعاتی پیش از برقراری آتش‌بس میان تل‌آویو و مقاومت فلسطین، یک کشتی متعلق به میلیاردر اسرائیلی در شمال اقیانوس هند هدف حمله پهپادی قرار گرفت.

هفته گذشته نیز سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، در پاسخ به جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه، نیروی دریایی این کشور یک کشتی مرتبط با اسرائیل با نام «گلکسی لیدر» را توقیف کرده است.

منبع: ايسنا
ارسال نظر: