رهبر انصارالله: حمله به رفح با چراغ سبز آمریکاست

کدخبر: 2379595

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت: این آمریکا بود که سیگنال اشغال گذرگاه رفح را به اسرائیل داد.

«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن امروز پنجشنبه در سخنانی اعلام کرد دولت آمریکا چراغ سبز ورود رژیم صهیونیستی به گذرگاه رفح را داد.

وی افزود: عملیات در رفح تهدیدی برای امنیت و ثبات مصر و تخطی از توافقات امضا شده با آن است.

رهبر انصارالله تأکید کرد درصورتیکه آمریکا تصمیم به توقف تجاوز به غزه بگیرد جنگ فورا متوقف خواهد شد.

سید الحوثی تصریح کرد: آمریکا تظاهر می‌کند که درباه رفح به رژیم صهیونیستی فشار می‌آورد در حالیکه همزمان مقدار زیادی سلاح و بمب برای این رژیم تامین کرده است.

وی ادامه داد: برخی از کشورهای عربی اجازه ندادند آمریکایی‌ها از سرزمین‌های خود برای هدف قرار دادن کشور ما استفاده کنند و ما این موضع را تحسین می‌کنیم. دنبال کردن سیاست‌های درست، ایجاد توانمندی‌ها و روابط مثبت با ملت چیزی است که به نفع امت است.

سید الحوثی افزود: فعالیت‌های مردمی در یمن بسیار عالی است و انگیزه راهپیمایی‌ها و تظاهرات هفته گذشته بیشتر از هفته قبل بود. خروج هفتگی میلیونی جزئی از برنامه هفتگی میلیون‌ها نفر از مردم عزیزمان شده است.

وی از مردم یمن خواست تا در تظاهرات فردا در صنعا و سایر استان‌ها مشارکت گسترده داشته باشند.

رهبر انصارالله اضافه کرد: تاکنون ۱۱۲ کشتی دشمن هدف واقع شده و عملیات ما در این هفته با ۱۰ موشک بالستیک، موشک بالدار و پهپاد انجام شده ‌است. این ۱۱۲ عملیات برای یاری مردم و مقاومت فلسطین و در پاسخ به تجاوز به یمن انجام شده‌ است.

سید عبدالملک الحوثی خاطرنشان کرد: در ماه گذشته ۲۵ عملیات با ۷۱ موشک بالستیک و بالدار و پهپاد انچام شده‌ است. از الان به مرحله پنجم و ششم عملیات فکر می‌کنیم و گزینه‌های بسیار مهم، موثر و حساسی علیه دشمنان داریم.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن جمعه گذشته از آغاز مرحله چهارم عملیات‌های ارتش یمن علیه اهداف آمریکایی-انگلیسی-صهیوینستی خبر داده بود.

منبع: ایسنا
ارسال نظر: