شهادت بیش از ۱۰۰ استاد دانشگاه در تجاوز اسرائیل به نوار غزه

کدخبر: 2379727

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه از شهادت بیش از ۱۰۰ دانشمند و استاد دانشگاه در تجاوزات اسرائیل به نوار غزه خبر داد.

دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه دیروز پنجشنبه اعلام کرد که رژیم اشغالگر اسرائیل بیش از 100 دانشمند و استاد دانشگاه را در جریان جنگ نسل کشی در نوار غزه به شهادت رسانده است.

 این دفتر در بیانیه‌ای اعلام کرد که این اقدام پیام روشنی از سوی اشغالگران است که هدف آن حذف کامل دانشمندان و محققان بخش آموزشی و تخریب کامل بیش از 103 دانشگاه و مدرسه و تخریب جزئی 311 دانشگاه و مدرسه است.

دفتر رسانه‌ای ترور دانشمندان، دانشگاهیان، اساتید دانشگاه‌ها و پژوهشگران توسط اشغالگران را محکوم کرد و از تمامی دانشگاه‌ها و بخش‌های آموزشی در تمامی کشورهای جهان خواست این جنایت را که در چارچوب نسل کشی است، محکوم کنند.

224 روز از جنگ خونین در غزه می‌گذرد، جنگی که فاجعه‌بارترین تراژدی بشر پس از جنگ جهانی دوم لقب گرفته و تاکنون 115 هزار شهید و مجروح و 10 هزار مفقودی به جا گذاشته است که 70 درصدشان زنان و کودکان بی دفاع هستند.

در همین راستا، مدیر دفتر اطلاع رسانی دولتی در نوار غزه درباره کشتار صدها هزار نفر از مردم فلسطین به دست ارتش جنایتکار و نازی صهیونیستی در صورت ادامه این تجاوزات وحشیانه هشدار داده و تاکید کرد: همه کشورهای جهان باید مسئولیت خود را برای مهار وحشی‌گری‌های صهیونیست‌ها بر عهده بگیرند و این جنایات را محکوم کنند. ما رژیم اشغالگر صهیونیستی و دولت آمریکا و انگلیس و همه متحدان آنها را مسئول عواقب فاجعه بار روز شوم نکبت و جنگ نسل کشی مداوم علیه مردم فلسطین می‌دانیم.

وی در پایان از همه کشورهای آزاده جهان و همه سازمان‌های بین‌المللی و جهانی خواست تا برای توقف جنگ نسل‌کشی که هر روز قربانیان بیشتری در غزه می‌گیرد اشغالگران را تحت فشار قرار دهند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر: