یمن: ۳ کشتی و ۲ ناو آمریکایی را هدف قرار دادیم

کدخبر: 2379864

سخنگوی نیروهای مسلح یمن در اظهاراتی از انجام سه عملیات و هدف قرار دادن سه کشتی به همراه دو فروند ناو جنگی آمریکایی در دریای سرخ و اقیانوس هند خبر داد.

یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در اظهاراتی از انجام سه عملیات و هدف قرار دادن سه کشتی به همراه دو فروند ناو جنگی آمریکایی در دریای سرخ و اقیانوس هند خبر داد.

طبق گزارش شبکه المسیره، وی در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهای دریایی و موشکی و پهپادی یمن سه عملیات مشترک خبر داد و گفت: در عملیات نخست، کشتی آمریکایی LAREGO DESERT در اقیانوس هند هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت: کشتی اسرائیلی (MSC MECHELA) نیز در عملیاتی دیگر در اقیانوس هند هدف قرار گرفت.

وی افزود: کشتی اسرائیلی (MINERVA LISA) نیز به دلیل نقض تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی در دریای سرخ هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن همچنین از هدف قرار دادن ۲ ناو جنگی آمریکایی در دریای سرخ خبر داد.

یحیی سریع تاکید کرد: عملیات‌های دریایی، موشکی و نیروی هوایی یمن با موفقیت به اهداف خود دست یافتند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد که نیروهای مسلح یمن تا پایان تجاوزات و رفع محاصره مردم فلسطین در نوار غزه، به کمک به ملت مظلوم فلسطین و عملیات‌های خود ادامه خواهد داد.

ارتش یمن طی ماه های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه چند کشتی صهیونیستی یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ و تنگه باب‌المندب هدف قرار داد.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده‌اند تا زمانی که رژیم صهیونیستی حملات خود به غزه را متوقف نکند، حملات به کشتی‌های این رژیم یا کشتی‌های عازم سرزمین‌های اشغالی را در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

منبع: برنا
ارسال نظر: