حمله موشکی نیروهای یمنی به ناو هواپیمابر «آیزنهاور» آمریکا

کدخبر: 2379905

سخنگوی نیروهای مسلح یمن از حمله موشکی به ناو هواپیمابر آیزنهاور آمریکا در دریای سرخ در پاسخ به حملات اخیر آمریکا و انگلیس به صنعا و چند شهر دیگر یمن و شهادت یا زخمی شدن ۵۸ نفر خبر داد.

به نقل از المسیره، سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه‌ای از حمله موشکی به ناو هواپیمابر آمریکایی آیزنهاور در دریای سرخ در پاسخ به حملات اخیر آمریکا و انگلیس به پایتخت یمن و چند شهر دیگر این کشور و همچنین تداوم حمایت از مردم مظلوم غزه خبر داد.

در بیانیه تصویری سرتیپ «یحیی سریع» آمده است:

جنگنده‌های متجاوز آمریکایی-انگلیسی طی ساعات گذشته به شهر و استان صنعا و استان‌های الحدیده و تعز یورش بردند و این حملات به شرح زیر بوده است:

۱. چهار حمله به شهر صنعا که منجر به زخمی شدن یک نفر شد.

۲. دو حمله به استان صنعا

۳. یک حمله به منطقه «حیفان» در تعز

۴. ۶ حمله به استان الحدیده که به شرح زیر توزیع شده است:

یک حمله به بندر «الصلیف»

یک حمله به ساختمان رادیو الحدیده

دو حمله به اردوگاه نظامی «غلیفقة»

دو حمله به خانه‌های «علی محسن الاحمر» و «علی عبدالله صالح».

در حملات به الحدیده ۱۶ نفر شهید و ۴۱ تن زخمی شدند. در حملاتی که مکان‌های غیرنظامی مانند ساختمان رادیو الحدیده در مقابل بیمارستان الثوره (انقلاب) و گارد ساحلی در بندر الصلیف را هدف قرار دادند، شماری شهید یا زخمی شدند تا تعداد کل شهدا و مجروحان اعم از غیرنظامی و نظامی به ۵۸ نفر افزایش یابد.

این حملات به ساختمان رادیو الحدیده و همچنین ساختمان گارد ساحلی در بندر الصلیف خسارت وارد کرد و تعدادی از کشتی های تجاری هم در بندر آسیب دیدند. این حملات در حالی است که هدف قرار گرفتن مراکز غیرنظامی، نقض آشکار تمام قوانین بین المللی و جنایت جنگی تمام عیار است.

در پاسخ به این جنایات و در چارچوب پاسخ به تجاوزات آمریکا و انگلیس و در ادامه کمک به مردم مظلوم فلسطین، نیروی موشکی و نیروی دریایی ارتش یمن دست به اقدام مشترک زدند و ناو هواپیمابر آمریکایی «آیزنهاور» را در دریای سرخ با تعدادی موشک بالدار و بالستیک به صورت دقیق و مستقیم هدف قرار دادند.

نیروهای مسلح یمن از پاسخ مستقیم و فوری به هر تجاوز جدید به خاک یمن و هدف قرار دادن همه منابع تهدید و همه اهداف متخاصم آمریکایی و انگلیسی در دریای سرخ و دریای عرب تردید نخواهند کرد.

نیروهای مسلح یمن تاکید می کنند که جنایات تجاوزگری آمریکا و انگلیس مانع از انجام وظیفه دینی، اخلاقی و انسانی در قبال مردم فلسطین نخواهد شد و عملیات‌ها تا پایان تجاوز به نوار غزه و لغو محاصره مردم مظلوم فلسطین ادامه خواهد داشت.

منبع: مهر
ارسال نظر: